رئیس سازمان امور اقتصادی و دارایی آذربایجان شرقی:

صادرات استان آذربایجان شرقی از تک‌محصولی خارج شود

رئیس سازمان امور اقتصادی و دارایی آذربایجان شرقی، با تأکید بر اینکه صادرات آذربایجان شرقی از تک‌محصولی خارج شود، گفت: تنوع‌بخشی به محصولات صادراتی باید مأموریت اصلی مسئولان متولی قرار گیرد.

به گزارش تبریز بیدار  رضا حسینی در نخستین جلسه میز استانی کالا، خدمات و بازارهای صادراتی آذربایجان شرقی، با تأکید بر تقسیم‌بندی تخصصی میزهای صادراتی استان بر مبنای خدمات و کالاهای صادراتی، اظهار داشت: اکنون سازمان جهاد کشاورزی استان محصولات کشاورزی آذربایجان شرقی را به بیش از ۵۰ کشور جهان صادر می‌کنند که در این صورت باید به تعداد کشورهای مقصد، میز تخصصی تشکیل دهیم.

وی افزود: باید حوزه‌های تخصصی صادرات را از میز ترکیه، عراق و آذربایجان به میز خدمات فنی و مهندسی، میز گردشگری، میز سلامت، میز خدمات و محصولات کشاورزی، میز خدمات و محصولات معدنی و… تغییر دهیم تا ظرفیت‌های استان را برای صادرات تقویت کنیم.

رئیس سازمان امور اقتصادی و دارایی آذربایجان شرقی، با تأکید بر اینکه حوزه اثر کالاهای آذربایجان شرقی را باید بیش‌ازپیش گسترش دهیم، تصریح کرد: برای صادرات محصولات خود از استان، نباید آن را به کشورهای همسایه محدود کنیم بلکه باید با حضور در بازارها و نمایشگاه‌های اروپایی و آسیایی، مقاصد صادراتی خود را افزایش دهیم.

حسینی، در ادامه، با تأکید بر اینکه صادرات آذربایجان شرقی از تک محصولی خارج شود، گفت: تنوع‌بخشی به محصولات صادراتی باید مأموریت اصلی مسئولان متولی قرار گیرد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.