استاندار آذربایجان شرقی خبر داد:

سومین جشنواره و نمایشگاه فناوری‌های نو و پیشرفته تبریز گشایش یافت

سومین جشنواره و نمایشگاه فناوری‌های نو و پیشرفته تبریز (ربع رشیدی) ظهر امروز با حضور صدها محقق، پژوهشگر و شرکت دانش‌بنیان در محل دایمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تبریز گشایش یافت.

به گزارش تبریز بیدار، آیین افتتاحیه این نمایشگاه با حضور استاندار آذربایجان شرقی، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، نمایندگان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت دفاع، مسوولان کشوری و لشکری و جمعی از علاقمندان حوزه علم و فناوری برگزار شد.

دبیر سومین جشنواره و نمایشگاه فناوری‌های نو و پیشرفته تبریز در این مراسم از ثبت ۹۳۷ طرح فناورانه برای ارایه در این نمایشگاه خبر داد و گفت: از این تعداد ۷۵۰ طرح در نمایشگاه امسال شرکت کرده‌اند.

علی جهانگیری افزود: علاوه بر طرح‌های فناورانه پژوهشگران و شرکت‌های دانش‌بنیان استان آذربایجان شرقی، ۷۰ طرح از سایر استان‌ها و سه طرح خارجی نیز در این نمایشگاه عرضه خواهند شد.
وی، تجاری‌سازی طرح‌های فناورانه را رویکرد اصلی این دوره از نمایشگاه فناوری‌های نو و پیشرفته تبریز عنوان کرد و گفت: تفاوت عمده نمایشگاه امسال با دوره گذشته، دسته‌بندی طرح‌ها به صورت تخصصی است تا امکان ارتباط محققان و صاحبان طرح‌ها با دستگاه‌های اجرایی و صنعتگران بهتر برقرار شود.

مدیر منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی تبریز همچنین اعلام کرد: نمایشگاه فناوری‌های نو و پیشرفته ظرفیت بزرگی برای منطقه است و در نظر داریم با استفاده از این پتانسیل، تبریز را به مرکز خرید و فروش فناوری‌های نو در منطقه تبدیل کنیم.
همزمان با گشایش سومین جشنواره و نمایشگاه فناوری‌های نو و پیشرفته تبریز، تفاهم‌نامه ایجاد فن‌بازار منطقه‌ای شمال غرب کشور بین منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی و شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی تبریز به امضا رسید.

همچنین در این مراسم از لوگوی منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی رونمایی و تمبر یادبود این منطقه نیز ابطال شد.

سومین جشنواره و نمایشگاه فناوری‌های نو و پیشرفته تبریز تا روز یکشنبه ۲۴ آبان برای بازدید علاقمندان برپا خواهد بود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.