استاندار :

چک سفید به بخش خصوصی داده‌ایم/ معافیت مالیاتی شرکت‌های دانش‌بنیان اعمال شود

استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: معافیت مالیاتی شرکت‌های دانش بنیان صورت گیرد چرا که در شرایط پسا تحریم حمایت از صنایع و شرکت‌ها ضروری است.

به گزارش تبریز بیدار ، اسماعیل جبارزاده ظهر امروز در دیدار معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور با اعضای اتاق بازرگانی تبریز، با بیان اینکه در شرایط گذر از تحریم‌ها نیازمند حمایت‌های مالیاتی هستیم، اظهار داشت: افزایش اخذ مالیات از شرکت‌ها و صنایع و در نظر گرفتن ردیف‌های جدید به بخش خصوصی فشار وارد می‌کند.

استاندار آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: اعتماد به بخش خصوصی در مدیریت آذربایجان‌شرقی وجود دارد و چک سفیدی را به بخش خصوصی داده‌ایم تا فعالیت‌های این حوزه را ساماندهی کنند.

جبارزاده بیان کرد: هر واحدی که در استان در زمینه شرکت‌های دانش بنیان حرکت کند از حمایت‌های معنوی و مادی مسئولان استانی نیز بهره‌مند خواهند شد و در این میان توسعه این شرکت‌ها مورد توجه جدی قرار دارد.

وی انجمن چرم و انجمن صنایع غذایی در آذربایجان‌شرقی را مورد حمایت ویژه خواند و گفت: در زمینه ارتقای دانش این انجمن‌ها همراهی دانشگاه‌های داخلی مورد تاکید قرار دارد و علاوه بر آن حمایت دانشگاه‌های خارجی را نیز جلب خواهیم کرد.

 

راه‌اندازی مرکز تحقیقات صنایع به صورت جامع

استاندار آذربایجان‌شرقی راه‌اندازی مرکز تحقیقات صنایع به صورت جامع را خواستار شد و گفت: در سال‌های اخیر مرکز تحقیقات صنعتی استان به زیر مجموعه یک شرکت خودروسازی ملحق شده که متاسفانه دیگر نمی‌توان کاری کرد و باید به فکر یک واحد تحقیقات جامع صنعتی زیر نظر اتاق بازرگانی یا سازمان صنعت معدن و تجارت استان بود.

وی تاکید کرد: اگر بخش خصوصی از حمایت‌های لازم برخوردار شوند می‌توانند انتظارات دولتمردان کشور را فراهم کنند و در شرایط پسا تحریم دولت انتظار دارد تا بخش خصوصی آذربایجان‌شرقی پیشگام باشند.

 

راه‌اندازی رشته‌های تخصصی چرم، فرش و صنایع غذایی

جبارزاده راه‌اندازی رشته‌های تخصصی چرم، فرش و صنایع غذایی را مبتنی بر دانش روز خواستار شد و گفت: هماهنگی با وزارت علوم در این زمینه ضروری است تا بتوانیم به نقطه مطلوبی برسیم.

وی گفت: قول می‌دهیم تا آذربایجان‌شرقی در زمینه پیش رو بودن در رشته‌های فناورانه جایگاه خود را حفظ کرده و مانند سال‌های قبل پیشگام باشد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.