اسبقیان: ورزش عامل گسترش اخلاق و فرهنگ در جامعه است

سید محمد شروین اسبقیان مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی در نشست روسا ی ادارات ورزش و جوانان شهرستانها گفت : ورزش عامل گسترش اخلاق و فرهنگ در جامعه است.

به گزارش تبریز بیدار، سید محمد شروین اسبقیان مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی در نشست روسا ی ادارات ورزش و جوانان شهرستانها گفت : ورزش عامل گسترش اخلاق و فرهنگ در جامعه است.
وی در این نشست افزود :برای دستیابی به یک جامعه پویا باید امر ورزش در برنامه روزانه همگان قرار داشته باشد و نقش ادارات ورزش و جوانان شهرستانها مهم و بارز است.


این مقام مسئول افزود: آن چیزی که در ورزش ٬ یک ورزشکار را ماندگار می کند ٬ منش پهلوانی و اخلاق ورزشی می باشد و ورزشکاران می توانند سفیران اخلاق باشند از همین رو باید در فعالیتهای ورزشی خود رعایت فضائل اخلاقی را سرلوحه کار خود قرار دهند.


وی تصریح کرد: ورزش می تواند عامل گسترش اخلاق و فرهنگ در جامعه باشد و داشتن اخلاق ورزشی امری ضروری است و ورزشکارانی که در میادین مختلف حضور پیدا می کنند باید دارای اخلاق حرفه ای و متناسب با شئونات اسلامی باشند.


مدیر کل ورزش و جوانان استان اظهار داشت: ورزشکاران زمانی می توانند روح و روان خود را تقویت کنند که اخلاق در ورزش تحقق یابد و ورزشکاران از آنچه اسلام به آنان آموخته است ٬ آگاه باشند.
این مسئول اضافه کرد: اخلاق زیربنای همه علوم از جمله ورزش است و اگر اخلاق در ورزش حاکمیت پیدا کند ورزش مفید واقع می شود و باتوجه به هجمه فرهنگی دشمنان علیه جوانان این مرز و بوم برگزاری چنین همایش های بسیار لازم و مفید می باشد.


وی ادامه داد: با توسعه برنامه های فرهنگی در ورزش قطعا می توان شاهد بروز فرهنگ ناب اسلامی در بین جوانان شد ٬ که این مهم در سطح استان به همت ادارات ورزش و جوانان شهرستانها و با همکاری بسیج ورزشکاران و سایر نهادها بایستی افزایش یابد.


اسبقیان خاطر نشان کرد: امید آن می رود تا با گسترش فرهنگ ناب محمدی به ویژه در بین جوانان بتوانیم این مهم را بیش از پیش نهادینه نماییم.


وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت : آموزش ، محور توسعه در ورزش و جوانان شهرستانهاست و مقوله ورود علم به ورزش و خروج از ورزش سنتی در ورزش شهرستانها نمود خود را نشان داده و بایستی گامهای مهمتری در این زمنیه برداشته شود.


مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی افزود:بعد از نزدیک یک دوره ۵ ساله در ورزش استان ، آموزش نمود خود را نشان داده و با حضور آقای گودرزی آموزش به عنوان محور توسعه ورزش کشور مورد توجه قرارگرفت ٬ بطوریکه آموزش به عنوان یک زیرساخت در تمامی فعالیتها مطرح شد و راهبردهای علمی این فرایند در اداره کل ورزش و جوانان استان ترسیم شده است و ما در جهت نیل به اهداف طراحی شده پروژه هایی را تعریف کرده ایم تا در جهت توانمندسازی نیروهای متخصص ورزش گام برداریم.


وی در خصوص توسعه ورزش قهرمانی افزود : یکی از سیاست های اصلی اداره کل ورزش و جوانان استان، استعدادیابی و افزایش ورزشکاران سازمان یافته و حضور قدرتمند در المپیک ۲۰۱۶ و کسب مدال طلاست و برای کسب مدال طلا برنامه ریزی می کنیم.


اسبقیان در ادامه برنامه های شاخص ۴سال آینده حوزه ورزش قهرمانی اداره کل ورزش وجوانان استان آذربایجان شرقی را برشمرد و تصریح کرد : تشکیل شورای راهبردی اداره کل،اساتید دانشگاهها،مربیان ومدیران اجرائی استان با هدف سیاستگذاری عملیاتی دربرنامه ها درراستای برنامه پنجم توسعه ورزش استان برابر بادستورالعمل هیای صادره ازسوی وزارت ورزش وجوانان ، حضور پرتعداد و مدال آوری در المپیک ۲۰۱۶ برزیل ، استمرار توسعه ورزش همگانی و قهرمانی با رویکرد علمی ، فرهنگی و دینی ، توسعه اخلاق در ورزش ، استعدادیابی ، اجرای طرح توسعه ورزش برای همه ، برگزاری همایشهای پیاده روی و دوچرخه سواری بزرگ ، جشنوارهای فرهنگی ورزشی بانوان ، جشنوارهای روستایی و عشایری ، اجرا و بازرسی طرحهای غنی سازی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان ، استعدادیابی در رشته های  المپیکی، پایه وپر مدال بعنوان دومین استان منتخب درامراستعدادیابی ورزشی درکشور ، تشکیل ستاد المپیک ۲۰۱۶ ریودوژانیرو  برزیل، افزایش تعداد مدالهای کسب شده درمیادین بین المللی وملی با افزایش سالانه ۱۰درصد، میزبانی بیش از ۱۵۰ رویداد ورزشی کشوری وبرگزاری آنها در حد استانداردهای لازم و رصد برنامه های توسعه  قهرمانی استان دربرنامه پنجم توسعه ورزش استان وهدایت ونظارت بر برنامه ها خواهد بود.


وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه استعدادیابی و شناسایی قهرمانان جدید به ورزش کشور و جهان را اولویت ادارات ورزش و جوانان شهرستانها دانست و افزود : تولید قهرمان هدف ماست ولی بدنبال قهرمان با احلاق اسلامی ، انقلابی و با روحیه بسیجی هستیم و برنامه های فرهنگی جزء فعالیتهای مهم ادارات ورزش و جوانان بوده و ورزش استان در راس برنامه های فرهنگی استان جای دارد و این برنامه ها با پرنگتر و با شکوهتر برگزار شود.


سید محمد شروین اسبقیان مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی در نشست روسای ادارات ورزش و جوانان شهرستانهای آذربایجانشرقی در این نشست همچنین بر توجه به رفتار سازمانی مبتنی بر مدیریت اسلامی و تعصب سازمانی ، نظارت و بازرسی بر باشگاهها و اماکن واگذار شده به بخشش خصوصی ، افزایش ارتباط با ورزشکاران ، قهرمانان و هیاتهای ورزشی ، بازدید منظم از هیاتهای ورزشی ، نظارت و پیگیری دقیق ثبت عملکرد در سامانه ها تاکید کرد.


همچنین پیش از جلسه نهایی اکبر فرج الهی معاون ورزشی و گروه ورزش در خصوص توسعه ورزش قهرمانی ، استعدادیابی ، توسعه ورزش همگانی ، توسعه ورزش روستایی ، خانم جاویدان معاون امور فرهنگی و جوانان و کارشناسان در خصوص مباحث فرهنگی و جوانان ، جبرئیل منصور قربانی معاون توسعه منابع و پشتیبانی و کارشناسان در مباحث اداری با روسای ادارات ورزش و جوانان شهرستانها بحث و تبادل نظر و راهکار داشتند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.