پس از انتصابات اخیر:

خروج ۲ کاندیدا از گود رقابت های انتخابات مجلس در تبریز!

۲ تودیع و معارفه در ساختار دفاتر نهاد نمایندگی در دانشگاه های استان حکایت از خروج تن از کاندیداهای احتمالی مجلس از گود رقابت های انتخاباتی دارد.

سرویس سیاسی تبریزبیدار؛

تودیع و معارفه دیروز دو تن از مدیران مجموعه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های تبریز و آزاد اسلامی، گذشته از صبغه انتصاب و اجرایی مدیران معرفی شده حکایت از چرخش وارونه برخی معادلات سیاسی و انتخاباتی در استان را داشته و دارد.

سیدشهاب الدین حسینی که بیشتر مردم او را با مدیریت ۴ ساله بر اداره کل اوقاف و امور خیریه استان می شناسند از جمله افرادی بود که از سال گذشته شائبه های مختلفی مبنی برحضور فعال وی در انتخابات در میان رسانه ها و سیاسیون منتشر می شد. وی از جمله ۲مدیرکلی بود که رضا استاد رحیمی دبیر ستاد انتخابات در آذربایجان شرقی خبر از استعفای او برای حضور در انتخابات داد.

حجت الاسلام مصائبی از ارومیه جای حسینی را گرفت و وی
، بیش ازگذشته خود را برای حضور جدی در انتخابات مجلس آماده کرد. تبریزبیدار، چند هفته پس از استعفای وی در ابتدای تابستان امسال، در گفتگویی تفصیلی با حسینی، نظرات وی را در رابطه با موضوعات مختلف جویا شد. در این گفتگو، حسینی با تائید حضور خود در انتخابات مجلس آن را منوط به صلاح”بزرگان” دانشته و می گوید “ اگر بزرگان صلاح بدانند در انتخابات شرکت می کنم البته شهوت انتخابات ندارم. در هر عرصه ای نیاز باشد بنده حضور پیدا کنم وحتما حضور خواهم یافت.”

اما با حضور نفرات سرشناس تر جریانات سیاسی خصوصا در اردوگاه اصولگرایان روند حضور حجت الاسلام شهاب الدین حسینی که می خواست با تاسی از سلف خود حجت الاسلام میرتاج الدینی که با اقدامات موثر از سازمان تبلیغات اسلامی به مجلس راه یافت وی نیز از اداره اوقاف به کرسی پارلمان برسد.

آنگونه که
فضای سیاسی استان و برخی اخبارمنتشر شده در برخی تارنماها حکایت از آن دارد؛ با انتصاب امروز شهاب الدین حسینی به سمت مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد استان خبرهای رسیده نشان می دهد که این مسئولیت را به شرط عدم ثبت نام در انتخابات به حسینی سپرده اند.
به هرحال با توجه به اخبار منتشر شده باید شهاب الدین حسینی را از دایره کاندیداهای انتخابات مجلس خارج شده دید.

اما قرعه دیگر انتصاب دیروز در مجموعه دفتر نهاد نمایندگی در دانشگاه ها به نام “جوان‌ترین مسئول نهاد رهبری در دانشگاه‌های استان”(به تعبیر تارنمای نزدیک به مسئول دفاتر نهاد نمایندگی در دانشگاه های استان) افتاد که طی آن دیگر نامزد احتمالی از یک سمت همزمان خود تودیع شد.

حجت الاسلام علی خدیوی که یادداشت انتقادی یکی از تارنماهای استان در خرداد ماه پس ازمصاحبه با تبریزبیدار جوابیه «خواستید مذمتم کنید اما مدحم کردید» را روانه تحریریه سایت مذکور کرد یکی از کاندیدهای احتمالی است که با توجه به اخبار جریانات سیاسی در استان وی نیز از دایره کاندیداهای انتخابات مجلس کنار خواهد رفت.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.