بیزینس اینسایدر بررسی کرد:

اتحاد فرانسه با ایران و روسیه برای مقابله با داعش

نشریه بیزینس اینسایدر (businessinsider) در گزارشی با عنوان “حملات پاریس، ایران و روسیه را در موضع قدرتمندتری قرار داد” نوشت: اکنون فرانسه با تغییر جدی در سیاست های قبلی خود به دنبال حملات گسترده به داعش می باشد و در این امر به دنبال یک متحد قوی می گردد.

به گزارش تبریز بیدار، بیزینس اینسایدر نوشت: پس از مقاومت سالیان اخیر فرانسه در مقابل روسیه و موضع آن کشور در قبال بحران سوریه اکنون به نظر می رسد که پاریس به دنبال حملات تروریستی سعی در ارزیابی دوباره سیاست های خود در قبال سوریه را دارد و حاضر به همکاری با روسیه برای مبارزه علیه داعش و نابودی آن گروه تروریستی است.

 
“یان برمر” تحلیلگر ژئوپولیتیک و رییس گروه اوراسیا باور دارد که وضعیت کنونی پس از حملات صورت گرفته علیه فرانسه  از سوی داعش سبب شده تا فرانسه به دلیل فقدان حمایت های کافی سایر کشورهای غربی به روسیه نزدیک شود.
برمر در ادامه این مصاحبه که از طریق ایمیل انجام شده است اظهار کرده که این حملات روسیه و ایران را در موقعیت قوی تری قرار خواهد داد. او افزوده است:”بیش  از آن که فرانسوی ها با امریکایی ها علیه داعش همکاری کنند احتمال آن زیاد است که آنان خواهان همکاری با ایران و روسیه باشند به خصوص در وضعیت کنونی”.

 این سایت امریکایی در ادامه اشاره می کند که اولاند نیز روز دوشنبه اعلام کرده بود که اگرچه فرانسه با هرگونه نقش آفرینی اسد رییس جمهوری سوریه در دوران انتقال قدرت سیاسی و گذار در آن کشور مخالف است با این حال، دشمن مشترکی به نام داعش وجود دارد و برای مقابله با آن باید با تمام کشورها همکاری کرد.

در بخش دیگری از گزارش بیزینس اینسایدر “تونی بادران” پژوهشگر بنیاد دفاع از دموکراسی می گوید:”روسیه و ایران همواره تلاش کرده اند تا از تروریسم ایجاد شده در منطقه از سوی داعش و گروه های مشابه برای پیشبرد اهداف شان در سوریه استفاده کنند.” او هم چنین باور دارد که روایت و تعریف روسیه از تروریسم در سوریه و در بر گیری گروه های متنوع افراط گرای سوری از سوی آن کشور با این هدف صورت می گیرد که امید کشورهایی چون فرانسه برای حساب باز کردن روی اقدامات چند گروه اپوزیسیون سوری باقی مانده  نیز ناامید شده و آنان به حاشیه رانده شوند.

پل برمر اما نزدیکی امریکا و روسیه علیه داعش را اقدامی صحیح می داند و می گوید:”امریکا نیازمند کار با مسکو و عقب نشینی از شعار “اسد باید برود” بوده است. شورشیان سوری نیروهای معتبری نیستند و امریکا نمی تواند کار خود را با حساب باز کردن روی آن ها پیش ببرد”.
 این سایت در ادامه اشاره می کند که نظر بر این که حمله پاریس ایران و روسیه و دولت سوریه را موضع قوی تری قرار داده از سوی تحلیلگران زیادی مطرح می شود و در این باره می نویسد:”جاناتان شانزر” معاون رییس بنیاد دفاع از دموکراسی نیز روز دوشنبه در توئیتر خود نوشت:”برنده بزرگ حملات پاریس بشار اسد بود”.

 

 

 

منبع:جام نیوز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.