مدیرعامل شرکت بهره بردار قطار شهری:

پنجمین رام قطار شهری وارد تبریز شد

مدیرعامل شرکت بهره بردار قطار شهری گفت: پنجمین رام قطار شهری شامل پنج دستگاه واگن وارد تبریز شد و پس از تست های گرم و سرد به ناوگان قطار شهری افزوده خواهد شد.

به گزارش تبریز بیدار، داود بهرا حضور قطارها  در هر ایستگاه‌ را با تعداد واگن‌های فعلی ۱۲ دقیقه اعلام کرد و افزود: با فزوده شدن این واگن ها به دیگر واگن ها این زمان به ۸ دقیقه کاهش یافته است.

وی از افزایش ساعت سرویس دهی را از ۴ ساعت به ۶ ساعت خبر داده و اظهار داشت: شهروندان میتوانند از ساعت ۸ صبح هر روز تا ساعت ۱۴ بعد از ظهر از خدمات قطار شهری تبریز بصورت رایگان استفاده کنند.

بهرا تصریح کرد: طی سه ماه آینده هر ماه سه واگن به واگن های قطار شهری تبریز افزوده خواهد شد.

 گفتنی است؛ رام اول قطار شهری تبریز سال گذشته وارد این شهر شد تا پس از آزمایش های لازم در مرحله اول یک خط یک قطار شهری به طول شش کیلومتر مورد بهره برداری قرار گیرد .
خط یک قطار شهری به طول ۱۷کیلومتر با ۱۸ایستگاه از میدان ائل گلی آغاز واز طریق بلوار شهید باکری و۲۹بهمن، خیابان امام خمینی،چهارراه محققی ،باغ گلستان و خیابان خیام به کوی لاله ختم می شود .
حدود ۸ کیلومتر از مسیر به صورت تونل عمیق طراحی شده است .
خط دوم این قطار به طول ۲۲کیلومتر شامل ۲۰ ایستگاه اجرا خواهد شد و خط سه هم به طول حدود ۱۵ کیلومتر وشامل ۱۴ ایستگاه از فرودگاه بین المللی تبریز آغاز میدان آذربایجان و خیابان انقلاب به پایانه بزرگ اتوبوسهای بین شهری تبریزجنب بزرگراه شهید کسائی ختم می شود .
خط چهار این طرح کلان، حمل و نقل شهری به طول ۱۰ کیلومتر شامل ۱۰ ایستگاه به شکل حلقوی در مرکز شهر سه مسیر را به هم ارتباط می دهد .
خط تبریز- سهند نیز در محل ایستگاه ۱۸ با خط یک دارای ایستگاه مشترک بوده وبا عبور از مقابل کارخانه تراکتور سازی به سمت شهر جدید سهند ادامه خواهد یافت .
عملیات اجرایی قطار شهری کلان شهر یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفری تبریز اواسط دهه ۱۳۸۰ شمسی آغاز شد و هم اکنون واگن های آن در مسیر ۶کیلومتری ائل گولی تا فلکه دانشگاه به صورت آزمایشی بر روی ریل حرکت می کند

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.