انتقاد دوباره استاندار آذربایجان شرقی از بیمه قالیبافان:

سوءاستفاده افراد ذی‌نفوذ از بیمه قالیبافان/۲۰ هزار غیرقالیباف بیمه شده‌اند

استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به سوء استفاده افراد ذی‌نفوذ از بیمه قالیبافان، گفت: بیش از ۲۰ هزار غیرقالیباف از این طریق بیمه شده‌اند.

به گزارش تبریز بیدار، اسماعیل جبارزاده ظهر امروز در شانزدهمین جلسه شورای گفت‌و‌گوی دولت و بخش خصوصی استان با اشاره به سوء استفاده افراد ذی‌نفوذ از بیمه قالیبافان، یادآور شد: بیش از ۲۰ هزار غیرقالیباف از این طریق بیمه شده‌اند و در استان ماهانه ۵ میلیارد تومان به نام قالیباف به این افراد حق بیمه پرداخت می‌شود.


لازم به ذکر است که استاندار آذربایجان شرقی پیش از این نیز در اواخر تیرماه امسال با انتقاد از تحمیل ۵ میلیارد تومان هزینه ناحق به تامین اجتماعی در بیمه نادرست قالی‌بافان و کارگران ساختمانی، گفته بود: ۲۲ هزار نفر به عنوان قالی‌باف و ۵ هزار نفر به عنوان کارگر ساختمانی به صورت ناحق بیمه شده بودند و باید متخلفان این امر شناسایی و به دستگاه قضایی معرفی شوند.


وی همچنین خواستار شناسایی افراد متخلف در تامین اجتماعی استان شده و اظهار کرده بود: مدیرکل جدید تامین اجتماعی عوامل مربوطه را شناسایی کرده و پالایش کنند و با صراحت این افراد را معرفی کنند.


جبارزاده همچنین از سازمان بازرسی کل کشور و دفتر استانی این مجموعه خواست تا موضوع تخلف در بیمه‌های کارگری و قالی‌بافی را بررسی کند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.