در طی 24 ساعت گذشته؛

از حوادث رانندگی در جاده های استان تا گاز گرفتگی در یک خانه در تبریز / ۷ کشته و مصدوم

در پی دو حادثه رانندگی در جاده های استان و گاز گرفتگی در یک منزل در تبریز، ۲ نفر کشته و ۵ نفر مصدوم شدند

به گزارش تبریز بیدار، حبیب حسینقلی‌زاده  با اعلام این خبر اظهار داشت: در پی دو حادثه رانندگی در جاده های استان و گاز گرفتگی ۲ نفر کشته و ۵ نفر مصدوم شدند


در حادثه اول برخورد دو خودرو پیکان در کیلومتر ۱۰ جاده خواجه -تبریز، منجر به فوت یک تن و مصدومیت سه تن دیگر شد.

وی افزود: برخورد دو دستگاه پیکان صبح امروز در کیلومتر ۱۰ جاده خواجه-تبریز روی داد.

حسینقلی‌زاده گفت: با گزارش حادثه روی داده به اپراتوری فوریت‌های پزشکی شهرستان هریس، پایگاه‌های اورژانس ۱۱۵ خواجه و سرند و ۲۲۰ تبریز به محل اعزام شدند.

حسینقلی‌زاده ادامه داد: تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ پس از بررسی مصدومین از فوت یک تن و مصدومیت ۳ تن دیگر خبر دادند، که مصدومان حادثه پس از انجام اقدامات پیش بیمارستانی به بیمارستان امام رضا(ع) تبریز انتقال داده شدند.

وی گفت: بیشترین آمار تصادفات در نزدیکی شهرها و به‌دنبال خواب آلودگی روی می‌دهد، احتیاط در رانندگی کاهش حوادث را به دنبال دارد.

 برخورد کامیون و ال ۹۰ با یک کشته


مسئول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی آذربایجان‌شرقی گفت: در حادثه دیگری صبح امروز برخورد کامیون با ال‌نود در جاده تبریز- آذرشهر منجر به فوت یک نفر شد.

حسینقلی‌زاده گفت: صبح امروز گزارش حادثه‌ای به اپراتوری فوریت‌های پزشکی تبریز اعلام شد.

وی ادامه داد: در گزارش اعلام شده از برخورد خودرو سواری ال‌۹۰ با کامیون در جاده تبریز- آذرشهر بعد از سه راهی سردرود خبر دادند.

حسینقلی‌زاده گفت: با اعزام تکنسین‌های پایگاه فوریت‌های پزشکی ۲۱۶ تبریز به محل حادثه از فوت یک نفر مرد حدودا ۵۰ ساله سرنشین ال‌نود خبر دادند.

وی افزود: راننده و سرنشینانی که در خودرو حین رانندگی کمربند ایمنی خودرو نمی‌بندند، در بروز حوادث حیاتی‌ترین نقاط بدن یعنی سر و سینه دچار صدمات می‌شوند که با بستن کمربند ایمنی این صدمات کاهش می‌یابد.

 مونوکسیدکربن اعضای ۲ خانواده را راهی بیمارستان کرد


مسئول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی آذربایجان‌شرقی گفت: اعضای ۲ خانواده در تبریز شب گذشته به دنبال مسمومیت با مونوکسیدکربن راهی بیمارستان شدند.

حسینقلی‌زاده بیان کرد: با اعلام این حوادث به اپراتوری فوریت‌های پزشکی تبریز شب گذشته پایگاه‌های ۲۱۰، ۲۱۱ و ۲۰۳ به محل اعزام و اعضای دو خانواده را به بیمارستان سینا انتقال دادند.

وی گفت: به دنبال استفاده از وسائل گرمایشی و بالا رفتن مقدار مونوکسیدکربن در منزل و عدم خروج آن، اعضای این خانواده‌ها دچار علائم سردرد و سرگیجه شده و با هوشیاری یکی از همسایگان و تماس با اورژانس, ازمرگ حتمی نجات یافتند.

حسینقلی‌زاده عنوان کرد: علائم مسمومیت با مونوکسیدکربن بسیار موذیانه بوده و فرد مسموم بعد از بروز سردرد و سرگیجه و استفراغ به حالت نیمه هوشیار میرود و در صورت عدم نجات مرگ را به همراه دارد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.