غربالگری دیابت شهروندان در اماکن عمومی تبریز

به همت اداره سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز با اجرای طرحی سه روزه در اماکن عمومی تبریز ده هزار نفر از شهروندان تحت معاینات پزشکی قرار گرفتند.

به گزارش تبریز بیدار، ، همزمان با هفته دیابت و روز جهانی پیشگیری از دیابت با اجرای طرحی سه روزه در اماکن عمومی شهر تبریز ده هزار نفر از همشهریان تحت معاینات پزشکی قرار گرفته و مشکلات مرتبط با بیماری دیابت در آنان بررسی شد.


به گزارش شهریار، در این طرح که با حضور بیش از یکصد نفر از دانشجویان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تبریز بهمراه ۲۰ نفر از کارشناسان این اداره کل در پنج مکان عمومی شهر منجمله لاله پارک، مهدیه اعظم تبریز، پاساژ شمس تبریزی، بازار بزرگ تبریز و پاساژ میلاد نور ولیعصر شهروندان مورد معاینات پزشکی و دیابت قرار گرفتند.


اداره کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز در مناسبت های مرتبط با سلامت و امور اجتماعی با برگزاری کارگاه های عمومی، طرح های غربالگری در سطح شهر و برگزاری همایش های علمی و آموزشی سعی در پیشگیری بیماری های مختلف در بین شهروندان تبریزی داشته است.


در بزرگترین طرح غربالگری عمومی شهروندان کارشناسان این اداره کل بهمراه دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی توانستند در مرکز بزرگ خرید لاله پارک تبریز در مدت ۱۲ ساعت بیش از ۵ هزار نفر از شهروندان تبریزی را تحت معاینات پزشکی قرار داده و بیماری دیابت بیش از ۵۰۰ نفر از همشهریان را تشخصی داده و راهنمایی های لازم جهت درمان این افراد از سوی کارشناسان سلامت شهرداری انجام گرفت.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.