مددی:

وام خودرو از ربا هم برای مردم بدتر است

عضو کمیسیون اقتصادی گفت: بسته‌های حمایتی دولت به دلیل آنکه در ابعاد مختلف در نظر گرفته نشده است، موفق نخواهد بود و مردم خود می‌دانند وام ۲۵ میلیونی خرید خودرو با احتساب سود ۱۵ درصدی، ۴۲ میلیون تومان می‌شود و متاسفانه چنین کاری از ربا هم برای مردم بدتر است.

به گزارش تبریز بیدار، محمدعلی مددی، با بیان اینکه به نظر می‎رسد دولت در اجرای طرح خروج از رکود موفق نخواهد بود، گفت: بسته‌های حمایتی خروج از رکود به دلیل اینکه در همه ابعاد نیست، موفقیت‌آمیز نخواهد بود و دولت احساس می‌کرد با این اقدام می‌تواند نرخ تورم را تک رقمی کند. اما در این رابطه نیز متضرر خواهد شد.

عضو کمیسیون اقتصادی با بیان اینکه تورم با رونق رابطه‌ای مستقیم دارد، اظهار داشت: چون تورم با نوسانات قیمتی در دنیا تغییر می‎کند، لذا امکان روان شدن چرخه اقتصاد و سپس درآمدزایی و افزایش قدرت خرید مردم و کاهش قیمت اقلام با این روش کم است.

نماینده میانه در مورد نحوه بازپرداخت تسهیلات خودرو گفت: مردم خود محاسبه‌گر هستند و می‌دانند وام ۲۵ میلیونی خرید خودور با احتساب سود ۱۵ درصدی، ۴۲ میلیون تومان می‌شود و متاسفانه چنین کاری از ربا هم برای مردم بدتر است.

منبع : باشگاه خبرنگاران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.