شهردار تبریز:

ظرفیت‌های تخصصی شهرداری، در خدمت ابلاغیه زیست‌محیطی رهبر‌معظم‌انقلاب / تجهیز ناوگان موتوری، نقطه عطفی در ارتقای برنامه‌های مکانیزه خدماتی

نجفی در بازدید از بخش‌های مختلف سازمان خدمات موتوری شهرداری تبریز، تاکید کرد: توجه شهرداری به تقویت ناوگان موتوری، در ماه‌های اخیر، نقطه عطفی در اجرای خدمات مکانیزه شهر تبریز است.

به گزارش تبریزبیدار، شهردار تبریز با حضور در بخش های مختلف سازمان خدمات موتوری، ضمن بازدید از ماشین‌آلات مکانیزه جدید، در جریان اقدامات و برنامه‌های این سازمان در آستانه فصل سرما قرار گرفت.

وی در حاشیه این بازدید، با اشاره به خرید انواع ماشین‌آلات مکانیزه در ماه‌های اخیر خاطرنشان کرد: امروزه با تغییر روند توسعه شهرها، اقدامات سنتی، پاسخگوی برنامه‌های خدماتی تنظیف و پاکسازی نیست؛ از این رو شهرداری تبریز، با تمهیداتی که در خصوص تقویت ناوگان موتوری اندیشیده است، زمستان امسال، اجرای خدمات مکانیزه را به صورت پایلوت در دستور کار خود قرار می دهد.

نجفی با اشاره به نقش تجهیزات مکانیزه در کیفیت‌بخشی به برنامه‌های خدماتی و تامین سلامت نیروهای خدمات شهری، اضافه کرد: با ادامه روند تقویت ناوگان موتوری در برنامه و بودجه سال ۹۵، برنامه های مکانیزه سال آینده، در دامنه وسیع تری اجرا خواهد شد.

شهردار تبریز با تاکید بر این‌که هنوز تا رسیدن به نقطه مطلوب و ایده‌آل، فاصله بسیار داریم، تصریح کرد: در ماه‌های اخیر، با اجرای طرح جامع خودرویی، شاهد افزایش ناوگان موتوری به ده‌ها دستگاه خودروی کمپرسی، جاروب، برف‌روب، ماشین حمل زباله و یخ‌زدایی بوده‌ایم که این موضوع، نقطه شروع ارزشمندی در ارتقای خدمات مکانیزه شهری به شمار می‌رود.

نجفی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ابلاغیه زیست‌محیطی رهبر معظم انقلاب، اظهار داشت: ظرفیت بخش‌های شهرداری، در خدمت اجرای این ابلاغیه بوده و هر حوزه تخصصی باید با تدوین برنامه‌های جامع، در اجرای این ابلاغیه مهم، گام بردارد.

شهردار تبریز با اشاره به قیمت ۲۵۰ میلیون تومانی هر تن نمک و همچنین تاثیرات مخرب نمک‌پاشی در محیط زیست و آسفالت اظهار داشت: به منظور رفع همین تاثیرات سوء، شهرداری تبریز برای نخستین بار، با تعامل موثر با بخش‌های تحقیقاتی و علمی، از محلول جدیدی برای یخ‌زدایی و برف‌زدایی استفاده خواهد کرد که هزینه آن از نمک، به مراتب کمتر  و تاثیرگذاری آن بیشتر است.

وی همچنین بر لزوم ارایه آموزش‌های مستمر به کاربران و رانندگان خودروهای مکانیزه تاکید کرد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.