خلیلی خبر داد

تبریز، کاندیدای شهر گردشگری ۲۰۱۶

سرپرست سازمان توسعه گردشگری شهرداری تبریز از نامزدی تبریز برای کسب مقام شهر گردشگری سال ۲۰۱۶، خبر داد.

به گزارش تبریز بیدار رضا خلیلی با اشاره به جذب گردشگر برای شهر تبریز، اظهار داشت: شهرداری تبریز به‌عنوان تنها شهرداری کشور در خارج و در شهر ارزروم ترکیه، دفتر سازمان توسعه گردشگری را دایر کرده و برنامه‌های کلان مدیریت جذب گردشگر را دنبال می‌کند.

وی افزود: امروزه در بیشتر کشورها درآمدهای گردشگری از مهم‌ترین درآمدهای ملی محسوب می‌شود که جایگزینی آن با درآمدهای نفتی یک موفقیت بزرگ برای کشورمان است.

سرپرست سازمان توسعه گردشگری شهرداری تبریز، با بیان ظرفیت‌های تمدن و فرهنگ شهر تبریز گفت: جذب گردشگران بین‌المللی از راهبرد کلان بازاریابی به‌عنوان یک برنامه اساسی کاربردی سازمان توسعه گردشگری شهرداری تبریز است که این سازمان با حضور در فضای مجازی و نمایشگاه‌های مختلف داخلی و خارجی، برای دست‌یابی به آن تلاش می‌کند.

وی افزود: شهرداری تبریز به‌عنوان تنها شهرداری کشور، با هدف معرفی ظرفیت‌ها، فرصت‌ها و توانمندی‌های گردشگری آذربایجان شرقی در اولین نمایشگاه گردشگری حلال ابوظبی شرکت کرد و با رونمایی از اعتبارنامه ثبت جهانی تبریز به عنوان شهر بافت فرش، ابعاد مختلف این میراث ارزشمند هنری و جایگاه و قدمت آن را معرفی کرد.

خلیل با اشاره به نامزدی تبریز برای کسب مقام شهر گردشگری سال ۲۰۱۶، خاطرنشان کرد: راه‌اندازی سایت جامع گردشگری به ۱۰ زبان زنده دنیا و فعالیت‌های سازمان باهدف جذب گردشگران داخلی و خارجی در فضای مجازی و رسانه‌ای، از جمله برنامه‌های این سازمان است.

وی افزود: امسال سازمان گردشگری شهرداری تبریز در نهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران در بهمن‌ماه و اولین نمایشگاه بین المللی گردشگری و هتل‌داری یزد در دی‌ماه حضور خواهد داشت.

سرپرست سازمان توسعه گردشگری شهرداری تبریز، بازدید رایگان از موزه‌های شهرداری، راه‌اندازی موزه کفش تهیه نرم‌افزار گردشگری تبریز، برگزاری جشنواره فرهنگی و هنری فیروزه آموزش راهنمایان گردشگری توسعه تبریز گردی و استقبال از مهمانان داخلی و خارجی  را از اقدامات سازمان توسعه گردشگری شهرداری تبریز بیان کرد.

خلیلی با اشاره به همکاری این سازمان با میراث فرهنگی استان گفت: امضا خواهرخواندگی تبریز با هامبورگ آلمان، برگزاری اولین نمایشگاه خودروهای قدیمی خرید تملک و مرمت برخی از خانه های تاریخی با همکاری میراث فرهنگی شرکت در نمایشگاه بین المللی برلین آلمان در کنار ۱۶۰ کشور را از برنامه‌های آتی سازمان توسعه گردشگری شهرداری تبریز برشمرد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.