رئیس دانشکده معارف دانشگاه تبریز در گفتگو با تبریزبیدار:

حرکت غالب اربعین خلاف جریان های وحدت شکن است/این حضور میلیونی زمینه ساز ظهور است

حجت الاسلام علیزاده اظهار داشت: حرکت غالب اربعین علیه جریان های تخریب گر و وحدت شکن است و مردم اجازه تفرقه افکنی با نام تشیع را به هیچ کسی نمی دهند.

به گزارش تبریزبیدار، حجت الاسلام علیزاده رئیس دانشکده معارف دانشگاه تبریز در گفتگو با خبرنگار تبریزبیدار و در خصوص پیام پیاده روی باشکوه اربعین اظهار داشت: این پیاده روی باشکوه و حماسی نشان می دهد که مکتب اسلام هنوز زنده است و شبهات و حملات وهابیت و داعش علیه تشیع، اثر معکوس داشته است.

وی افزود: این پیاده روی  میلیونی به نوعی احیای ارزش های اسلام است و نمی شود گفت که فقط شیعیان در آن حضور دارند بلکه پیروان سایر ادیان و مذاهب نیز در آن حضور باشکوهی دارند و انشاالله این پیاده روی نکته ای وحدت بخش بین تمامی ادیان توحیدی گردد.

عضو هیئت علمی دانشگاه تبریز ادامه داد: جهان به سمت وسوی گفتمان امامت می رود و به نظر می رسد این حضور میلیونی زمینه ساز ظهور باشد.

حجت الاسلام علیزاده در خصوص تفرقه افکنی های فرقه شیرازی در پیاده روی اربعین نیز گفت: اقدامات این فرقه شباهت خاصی به تلاش ها و جریان سازی های وهابیت برای حجاج بیت الله الحرام دارد و  الحمدلله اثرخاصی تاکنون نداشته است اما بایستی هشدارهای لازم برای زائران داده شود تا اسیر جریان سازی ها و تفرقه افکنی های این فرقه قرار نگیرند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: حرکت غالب اربعین علیه جریان های  تخریب گر و وحدت شکن است و مردم اجازه تفرقه افکنی با نام تشیع را به هیچ کسی نمی دهند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.