نماینده خوی:

دیر بجنبیم شمس تبریزی را از دست می دهیم

حسینی صدر اشاره به نامناسب بودن وضعیت آرامگاه های پوریای ولی و شمس تبریزی در خوی گفت: طرح توسعه آرامگاه شمس تبریزی پیش از این آماده شده و تملک اطراف آن نیز صورت گرفته است اما به دلیل عدم وجود اعتبار نیمه کاره مانده است.

به گزارش تبریز بیدار سیدمؤید حسینی صدر در گفت و گو با خانه ملت با اشاره به نامناسب بودن وضعیت آرامگاه های پوریای ولی و شمس تبریزی در خوی گفت: طرح توسعه آرامگاه شمس تبریزی پیش از این آماده شده و تملک اطراف آن نیز صورت گرفته است اما به دلیل عدم وجود اعتبار نیمه کاره مانده است.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی در ادامه به سفر اخیر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از شهرستان خوی اشاره و عنوان کرد: طی بازدیدی که وزیر فرهنگ از خوی داشت قرار شد مشکلات مربوط به این دو آرامگاه در هیأت دولت مطرح و موضوع بازسازی مقبره ها بررسی شود.

وی ادامه داد: از آنجایی که آرامگاهی منتسب به پوریای ولی در خیوه ازبکستان نیز وجود دارد ممکن است این کشور تلاش کند بخواهد نام این شخصیت ایرانی را به نفع خود ثبت جهانی کند؛ لذا به خاطر دوری از این خطر هم که شده وزارت ارشاد باید هرچه سریع تر نسبت به حفظ نام این پهلوان ایرانی اقدام کند.

حسینی صدر در ادامه با بیان اینکه وزارت فرهنگ باید به دنبال تأمین اعتبار برای رسیدگی به اوضاع مقبره های شهرستان خوی باشد، یادآور شد: طبق برنامه پنجساله پنجم باید ۲۰ میلیون گردشگر به صورت سالیانه وارد ایران می شدند که از این مقدار تنها ۲ میلیون نفر گردشگر زیارتی خارجی و ۲ میلیون نفر گردشگر سیاحتی داریم که از اماکن باستانی کشور دیدن می کنند.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: در شرایطی که وضعیت اقتصادی کشور مناسب نیست لازم است توسعه گردشگری داشته باشیم؛ لذا انتظار داریم از ارزش های تاریخی، مساجد، ابنیه و زیارتگاه های شهر تاریخی و فرهنگی خوی با مفاخری بیش از ۴۰۰ فرد، محافظت شود

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.