گزارش زنده تبریزبیدار از صحن شورا؛

شیاری: آقای دبیری! فیلم بازی نکن/المیرا خاماچی استعفا داد/دبیری: شاید شما اهل تبانی باشید اما ما نیستیم!!

جلسه این هفته شورای شهر تبریز با ۱۵ دقیقه تاخیر و حاشیه های همیشگی اش آغاز شد.

به گزارش تبریزبیدار، جلسه این هفته شورای شهر تبریز با حدود ۱۵ دقیقه تاخیر آغاز شد.

دبیری رئیس شورا در ابتدای این جلسه ضمن گرامیداشت روز نیروی دریایی یاد وخاطره شهدای آن عرصه را  گرامی داشت.

وی همچنین سالروز شهادت آیت الله سید حسن مدرس را نیز گرامی داشت.

دبیری در ادامه به نامه ارسال شده از سوی فرمانداری خطاب به شهرداری نیز اشاره کرده و گفت: این نامه که در مورد سیاست های کلی بودجه بود که بنده این نامه را به کل اعضای شورا تکثیر کرده و در اختیارشان قرار دادم.

رئیس شورای شهر تبریز همچنین از تاخیر در آغاز جلسات هفتگی شورا انتقاد کرده و خواستار حضور به موقع اعضا در جلسات شد.

جعفر مدر به عنوان ناطق پیش از دستور این هفته شورای شهر به سخنرانی و یراد نظراتش پرداخت.

وی گفت: از مدیران شهرداری که برای حل مشکلات مردم تلاش می کنند تقدیر می کنم  اما در خصوص موضوع اصلی باید گفت که برای پیشرفت تبریز قدم های پایدار نقشه اساسی توسعه پایدار شهر تبریز باید تعریف شود.

عضو شورای شهر تبریز ادامه داد: نبود این موضوع باعث می شود که هر مدیر شهرداری با سلیقه خود عمل کند.

مدبر در مورد شاخص های توسعه پایدار نیز ابراز داشت: اولین مطلب خارج کردن مشکلات شهرداری از وابستگی به پروانه ساختمانی است که این وابستگی خودش را امروز نشان می دهد.

وی همچنین دومین و سومین شاخصه های توسعه پایدار را نیز لزوم اهمیت نسبت به درامد پایدار و اهمیت به جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی دانست.

مدبر اظهار داشت: لزوم برگزاری همایش ها و سمینارهای علمی را می توان از شاخص های توسعه پایدار دانست و ارتقای خدمات شهری با توجه از استفاده از تجهیزات مدرن و سلامت اداری نیز به مانند قبل یکی دیگر از این شاخصه ها هستند.

وی همچنین از شهردار خواست تا امنیت شغلی کارگران را با راهکار اساسی حل کند.

عضو شورای شهر تبریز گفت؛ با نزدیک شدن به اواخر خدمتمان در این شورا سال در معرض نقد قرار می گیریم و باید کاری کنیم تا به مردم در سال آخر امید دهیم.

وی گفت برای مثال در زمان انتخابات چهارمین دوره شورای شهر، چنان اعضای سومین شورا را نقد می کردند که مثل اینکه عضو بودن در شورای سوم جرم بود.

در ادامه محمدحسین جعفری به وضعیت آلودگی هوا در منطقه کجوار با لحن تندی اعتراض کرده و گفت: نه محیط زیست و نه مسولان پالایشگاه هیچ کدام کاری انجام نمی دهند.

وی افزود: محیط زیست پس چه زمانی می خواهد به وظیفه خود عمل کند؟!

جعفری از غیر استاندارد بودن نحوه لکه گیری هانیز انتقاد کرده و گفت بایستی به ماموران خدمات شهری آموزش لازم داده شود.

در ادامه المیرا خاماچی به علت مشغله شغلی انصراف خود را کمیسیون ماده ۶۴ قانون مالیات مستقیم تقدیم شورا کرد و ایران آهور جایگزین وی شد.

همچنین المیراخاماچی به دلیل مشغله کاری از کمیسیون فرهنگی نیز استعفا داد.

دبیری نیز گفت من پیشنهاد می دهم چون شیاری نیز در هیچ کمیسیونی عضو نیست، شیاری جایگزین خاماچی شود که شیاری در جواب دبیری گفت: فیلم بازی نکنید آقای دبیری!!!

شیاری افزود: اگر من باید طبق قانون حتما در یک کمیسیون باشم و نبود من کاملا غیر قانونی است پس چرا من را در زمان انتخابات کمیسیون ها کاندید نکردید؟ شما کار غیر قانونی انجام می دهید

دبیری نیز در جواب شیاری گفت : من شما را کاندیدا کردم ولی رای نیاوردید در ضمن شما کار های غیر قانونی انجام می دهید و نمی خواهم این جا برخی مسائل مطرح شود.

شیاری گفت: همه می دانند که به چه دلایلی یکی از اعضا را در ۴ کمیسیون عضو کردید تا فلان شخص رئیس آنجا شود و دبیری نیز در جواب وی گفت: من کسی را به چهار کمیسیون معرفی نکردم و شاید شما اهل تبانی باشید  اما ما نیستیم.

در ادامه بحث های دوطرفه بین شیاری و دبیری، شیاری اظهار داشت: پیشنهاد می کنم الان که فضای آرامش بر شورا حاکم شده است برای باز شدن وقت مدیران شهرداری تعداد کمیسیون ها را کاهش دهیم .

همچنین گفتنی است که انصراف المیرا خاماچی از کمیسیون فرهنگی به رای گذاشته شد که رای نیاورد.

در ادامه جلسه این هفته شورا بابایی اقدم در خصوص رسیدگی به طرح جامع تذکر داد که نجفی گفت: طبق قانون شورا و شهرداری نقش چندانی در طرح جامع ندارد که با واکنش دبیری و بابایی اقدم مواجه شد و درسخوان نیز گفت طبق نامه معاون عمرانی  وزیر کشور شورا باید طرح جامع را تایید کند ولی متاسفانه مسولان ذیربط بدون تایید شورا مراحل طرح جامع را شروع کردند.

پس از فروکش کردن حاشیه ها، لایحه نرخ کرایه بار درون شهری برای سال ۹۴ تصویب شد.

شیاری در تذکر آیین نامه ای گفت: بر طبق قانون باید کسانی که به طرح ها رای موافق یا مخالف می دهند ثبت شود چون برخی رای موافق می دهند سپس می گویند رای ندادیم یا برعکس که باعث به وجود آمدن حاشیه هایی می شود.


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.