در دیدار محمد زاده با وزیر امور خارجه هند در تبریز مطرح شد؛

تاسیس شهرک صنعتی مشترک با هند در تبریز

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و بین‌الملل استاندار آذربایجان‌شرقی، ضمن پیشنهاد تاسیس شهرک صنعتی مشترک با هند در استان به عنوان پایگاهی برای توسعه همکاری‌های اقتصادی گفت: ملت ایران هرگز دوستان خود که در ایام تحریم به ایران کمک کرده‌اند را فراموش نمی‌کند.

به گزارش تبریز بیدار، احمد محمدزاده صبح امروز در دیدار با وزیر امور خارجه هند با اشاره به نقش مدیران با تجربه برای توسعه اظهار داشت: مدیران ما در دوران هشت سال دفاع مقدس و بیش از ۳۰ سال تحریم‌های ظالمانه به مدیران کم نظیر با تجربه‌ای تبدیل شده‌اند، امروز در دنیا کم کشوری می‌توان معرفی کرد که مدیران آن این شرایط را تجربه کرده باشند.

محمدزاده با بیان اینکه ملت ایران هرگز دوستان خود که در ایام تحریم به ایران کمک کرده‌اند را فراموش نمی‌کند، گفت: مردم ایران امروز خود را برای دوران بعد از تحریم آماده می‌کنند و با افزودن بر تلاش سعی دارند تا عرصه اقتصادی خود را توسعه بخشند.

وی اضافه کرد: ما نه جنگ را می‌پسندیم و نه تحریم را، اما فرصتی برای ما به وجود آمد تا به خویشتن خویش برگردیم و به تولیدات خودمان با نگاه خودکفایی بنگریم و امروز همانگونه که شاهد هستید در عرصه‌های مختلف دانش، ایران جایگاه خاصی را دارد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و بین‌الملل استاندار آذربایجان‌شرقی، با اشاره به همکاری هند و ایران در زمان تحریم‌ها، تصریح کرد: هند به دلیل حمایت خود از ایران در زمان جنگ جایگاه خاصی بعد از تحریم در اقتصاد ایران می‌تواند ایفا کند و اطمینان داریم کشور هند از این سرمایه معنوی به وجود آمده، بهره‌مند می‌شود.

محمدزاده در ادامه ضمن پیشنهاد تاسیس شهرک صنعتی مشترک با هند در استان به عنوان پایگاهی برای توسعه همکاری‌های اقتصادی، تصریح کرد: با توجه به اینکه کشور هند چهارمین اقتصاد قدرتمند جهان است، ما می‌توانیم همکاری‌های خوبی را در عرصه اقتصادی داشته باشیم.

در این دیدار سائوراب کومار، سفیر کشور هند در تهران و اسماعیل بابایی راغب، مسئول دفتر نمایندگی وزارت امورخارجه در شمال‌غرب کشور نیز حضور داشتند.

منبع: فارس

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.