به منظور جلب گردشگر؛

تبلیغ آثار تاریخی تبریز بر روی قوطی کبریت

سرپرست سازمان توسعه گردشگری شهرداری تبریز در این بازدید گفت : با توجه به سابقه ای که شهر تبریز در عرصه کبریت سازی دارد ، و با توجه به اینکه در حال حاضر ۶۰ درصد نیاز کبریت کشور را کارخانه کبریت سازی ستاره ممتاز تبریز تامین می کند ازاین صنعت می توان به عنوان تریبونی تبلیغاتی استفاده کرد.

به گزارش تبریز بیدار، ، این بازدید که به منظور آشنایی با صنعت کبریت سازی در تبریز و بازدید از اولین موزه کبریت کشور ؛انجام شد ، آغازی برای همکاری های بیشتر با شهرداری تبریز به حساب می آید.


سرپرست سازمان توسعه گردشگری شهرداری تبریز در این بازدید گفت : با توجه به سابقه ای که شهر تبریز در عرصه کبریت سازی دارد ،  و با توجه به اینکه در حال حاضر ۶۰ درصد نیاز کبریت کشور را کارخانه کبریت سازی ستاره ممتاز تبریز تامین می کند ازاین صنعت می توان به عنوان تریبونی تبلیغاتی استفاده کرد.


رضا خلیلی ادامه داد : برای معرفی بیشتر آثار تاریخی تبریز می توان تصاویری از آثار تاریخی و پتانسیل های گردشگری تبریز را در کبریت های تولید شده منتشر کرد و از این پتانسیل موجود نهایت استفاده را به عمل آورد.

وی همچنین با اشاره به اهمیت موزه کبریت خاطر نشان کرد: موزه های خصوصی همواره باری سنگین از مسئولیت حفظ تاریخ را بر دوش می کشند و تجربه نشان داده که این نوع مدیریت نتیجه بهتری داشته است از این رو از موزه ها بسیار حائز اهمیت هستند و امیدواریم شاهد رونق بیشتر موزه های خصوصی باشیم.

وی همچنین گفت : شهردار تبریز توجه ویژه ای به بخش گردشگری وبه ویژه حفظ و توسعه موزه های تاریخی تبریز دارد.


مدیرعامل کارخانه کبریت سازی ستاره ممتاز نیز در این جلسه گفت :   این کارخانه قدمتی صد ساله دارد و در حال حاضر ۶۰ درصد نیاز کبریت کشور را برآود می کند.


محمد کبیرنجات ادامه می دهد:   افتتاح موزه کبریت پیشنهاد یکی از مسئولان این کارخانه بود و با ایده پردازی و تلاش های مستمر این موزه افتتاح شد .

کبیر نجات یادآور شد: در این موزه شجره خانواده خوئی بنیانگذاران کارخانه کبریت سازی ، دستگاه ها و اشیا مربوط به کارخانه کبریت سازی و عکس ها و اسناد  تاریخی نگهداری می شوند.


وی خاطر نشان کرد: امیدواریم این دیدار آغازی باشد برای همکاری در زمینه فرهنگی و تاریخی کهن شهر تبریز.


گفتنی است موزه کبریت کارخانه کبریت سازی ستاره ممتاز اولین موزه کبریت سازی کشور است و مجموعه ای ارزشمند از تا یخ کبریت سازی ایران و جهان را در بردارد.


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.