رئیس دفتر حج و زیارت در آذربایجان‌شرقی خبر داد:

صدور نزدیک به ۵۰ هزار ویزای اربعین در آذربایجان شرقی

رئیس دفتر حج و زیارت در آذربایجان‌شرقی گفت: براساس آخرین آمار ۴۹ هزار و ۷۵۰ ویزای عراق از دفتر کنسولگری عراق در آذربایجان شرقی صادر شده است.

به گزارش تبریز بیدار، امیر روحی امروز در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: دفتر کنسولگری عراق که در آذربایجان‌شرقی مستقر بوده و به زائران اعزامی از استان‌های آذربایجان‌غربی و اردبیل نیز خدمات ارائه می‌کند.

وی از آمار یاد شده حدوداً ۳۷ هزار ویزا را متعلق به استان آذربایجان‌شرقی، ۹ هزار و ۱۸۰ ویزا را مربوط به زائران اعزامی از آذربایجان‌غربی و نهایتا نزدیک به ۴ هزار ویزا نیز برای زائران اعزامی از اردبیل اعلام کرد و افزود: پیش‌بینی می‌شود تعداد کل ویزاهای درخواستی به مقصد عراق از آذربایجان‌شرقی به ۵۲ هزار ویزا افزایش یابد.

روحی در رابطه با روادیدی ویزای عراق نیز تصریح کرد: ویزا به مقصد عراق صرفا گروهی صادر می‌شود و برای گروه‌های بالای ۵ نفر به ازای هر نفر ۳۰ دلار روادید دریافت می‌شود و هزینه ویزای انفرادی که به هیچ عنوان صادر نمی‌شود ۴۰ دلار است.

وی با یادآوری استقرار ستاد اربعین آذربایجان‌شرقی در شلمچه اضافه کرد: این ستاد همچنان در مرز شلمچه مستقر بوده و تا برگشت زائران عتبات عالیات به ارائه خدمات ادامه خواهد داد.

این مقام مسئول در پایان آمار زائران اعزامی از استان‌های یاد شده به محوریت آذربایجان‌شرقی در سال گذاشته با ۴۹ هزار نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد سهم آذربایجان‌شرقی ۳۵ هزار نفر بوده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.