بررسی دیدار/ گسترش فولاد ۱ – سپاهان صفر

دیدار دو تیم در پایان با برتری ۱ بر صفر آبی پوشان تبریزی به پایان رسید.

به گزارش تبریز بیدار، از سری رقابت های هفته سیزدهم لیگ برتر تیم های گسترش فولاد تبریز و سپاهان اصفهان از ساعت ۱۵ در ورزشگاه اختصاصی گسترش فولاد به مصاف یکدیگر رفته بودند که دیدار با نتیجه یک بر صفر به سود تیم میزبان پایان رسید.

شهرام گودرزی در دقیقه ۱۱ گل گسترش فولاد را به ثمر رساند.

داور این دیدار به مگنو باتیستا ( دقیقه۳۴) از گسترش فولاد و محمد روشندل( دقیقه۳۵) و عبدالله کرمی( دقیقه ۹۰) از سپاهان کارت زرد نشان داد.

حدود هزار نفر از هواداران گسترش فولاد در ورزشگاه حضور یافته اند.

ترکیب گسترش فولاد، گئورگیف، مهدی کیانی، مگنو باتیستا، محمد نصرتی، مرتضی اسدی، مصطفی اکرامی، امید نظامی پور،شهرام گودرزی(۹۲ مجتبی ترشیز)، داریوش شجاعیان (۷۱ امیر کریمی)، محمد امین درویشی  (یوسف سیدی ۵۹) و محمد ابراهیمی

ترکیب سپاهان: رحمان احمدی، وریا غفوری، عبدالله کرمی،حبیب گردانی، رسول نویدکیا (حسین فاضلی ۶۱)، هادی عقیلی، فوزیل موسایف، محمد روشندل (۴۶ امین جهان عالیان)، حسین پاپی، محمدرضا خلعتبری و مهدی شریفی ( ۸۳ وحید نجفی)

در نیمه اول دو تیم بازی نسبتا برابری را در زمین ارایه دادند ولی گسترش فولاد در حملات برنامه بهتری داشت که در نیمه دوم تیم میزبان در حملات موقعیت های بیشتری داشته و سپاهان نیز پر تلاش ظاهر شد.

شرح گل:

گسترش ۱- ۰ سپاهان: پاس داریوش شجاعیان در محوطه جریمه به گودرزی رسید تا او دروازبان را هم پشت سر بگذارد و گل اول بازی و تیمش را به ثمر برساند.

شرح بازی:

سپاهان در حالی در تبریز به مصاف گسترش فولاد می‌رفت که با توجه به حذفش از رقابت‌های جام حذفی در هفته گذشته تنها به لیگ برتر برای قهرمانی در این فصل امید داشت. آنها که ۵ روز پس از بازی با ذوب آهن برابر گسترش فولاد قرار می‌گرفتند بازی را خوب آغاز نکردند و پس از اینکه در چند دقیقه ابتدایی بازی بیشتر روی هوا دنبال می‌شد، گسترش فولاد رفته رفته بر بازی مسلط شد و روی یک حرمت ترکیبی در محوطه جریمه سپاهان به لطف اشتباهات هادی عقیلی و رحمان احمدی از مهمان قدرتمند خود پیش افتاد. گسترش که حالا به خواسته خود رسیده بود بسته‌ تر و کنترل شده تر بازی را ادامه داد تا سپاهانی‌ که برای به ثمر رساندن گل تساوی پیش کشیده بود نتواند خطر جدی روی دروازه گسترش فولاد ایجاد کند.
سپاهان در نیمه دوم با به زمین آوردن جهان عالیان به جای روشندل فاز تهاجمی خود را تقویت کرد و با فشار بیشتر روی دروازه گسترش فولاد قصد به تساوی کشاندن بازی را داشت اما گسترش فولاد که بسیار سازمان یافته و هماهنگ و با برنامه بازی می‌کرد اجازه خود نمایی به سپاهانی‌ها نداد و حتی روی ضد حملات این شانس را داشت که برتری خود را دو برابر کند. سپاهان که در این بازی چوب دفاع کند و غیبت هافبک‌های دفاعی‌اش را خورد با این شکست حالا باید منتظر سقوط چند پله‌ای در جدول رده بندی باشد.

بهترین بازیکن

داریوش شجاعیان پس از چند هفته نزول و در شرایطی که تحت انتقاد سرمربی تیمش قرار داشت، امروز خوب بازی کرد و پاس گل تیمش را هم داد.

اتفاق ویژه

سپاهان با شکست امروز در ادامه نتایج ضعیف خود در لیگ به رده ششم لیگ سقوط کرد. آنها در آخرین رویارویی ۴ گل به گسترش زده بودند. به نظر می‌رسد سرمربی سپاهان همچنان کار دشواری در پیش داشته باشد.

دقایق حساس:

(دقیقه ۶): سانتر اکرامی از جناح چپ با تکل مدافعان سپاهان به اوت رفت.
(دقیقه ۸): مدافعان گسترش اجازه شکل گیری به ضد حمله به  بازیکنان سپاهان ندادند.
دقیقه ۱۹: وریا غفوری روی ضد حمله از جناح راست تیم گسترش پاس خوبی را به خلعتبری رساند ولی گئورگیف دست خلعتبری را خواند و زودتر از او توپ را در اختیار گرفت.
دقیقه ۲۹: مثلث وریا غفوری، مهدی شریفی در محوطه جریمه به پاپی رسید ولی شوت پاپی از بالای دروازه گسترش به بیرون رفت.
دقیقه ۳۶: خطای پشت محوطه جریمه سپاهانی ها موقعیتی را در جناح چپ نصیب بازیکنان گسترش کرد که گودرزی گشت ضربه ایستاد و ضربه مستقیم او در دستان احمدی دروازبان سپاهان جای گرفت.
دقیقه ۴۱: پاس خلعتبری در محوطه جریمه به موسی اف رسید و او با ضربه سر پاپی را صاحب موقعیت کرد، ولی ضربه پاپی به اوت رفت.
دقیقه ۴۶: کرنر خلعتبری از جناح چپ روی سر روشندل فرود آمد که ضربه سر او  با اختلاف کمی از کنار دروازه به اوت رفت.
دقیقه ۵۱: شوت جهان عالیان بازیکن تازه وارد سپاهانی ها از پشت محوطه جریمه با واکنش خوب گئورگیف دفع شد.
دقیقه ۶۰: خطایی که پشت محوطه جریمه سپاهان برای گسترش فولادی ها به دست آمد که شجاعیان و نصرتی هر دو پشت توپ قرار گرفتند ولی در نهایت ضربه شجاعیان با اختلاف از کنار دروازه سپاهان به بیرون رفت.
دقیقه ۶۰: مهدی شریفی که از جناح راست زمین گسترش پاب ه توپ جلو رفته بود در نهایت ضربه آخرش او از بالای دروازه گسترش به اوت رفت
دقیقه ۶۷: پاس مهدی شریفی در محوطه جریمه به فاضلی رسید که گئورگیف توپ را در اختیار گرفت و سپاهانی ها اعتقاد داشتند که دروازبان گسترش با خطا توپ را گرفته و داور باید پنالتی اعلام کند.
دقیقه ۷۸ : در یک ضد حمله و فرار دیدنی گودرزی که با جا گذاشتن عبدالله کرمی با احمدی تک به تک شد ولی احمدی ناجی دروازه سپاهان بود.
دقیقه۸۶: فاضلی در ضد حمله می رفت که تک به تک شود ولی سرعت بالای توپ و خروج احمدی موقعیت را از او گرفت.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.