قاضی پور:

وزیرکشور در ستاد دریاچه ارومیه دنبال پول کثیف بگردد!

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: پیر و پاتال های دولت روحانی اعتقادی به اقتصاد مقاومتی ندارند. سرمایه داران در راس دولت اند . اگر حقوق کارگران از ۲ و نیم میلیون تومان کمتر باشد زندگی آنها اسف بار خواهد بود

به گزارش تبریز بیدار، نادر قاضی پور، نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در حاشیه حضور خود در تبریز و شرکت در یکی از مراسمات روز دانشجو در این شهر به دفتر مرکزی آناج آمد و به سوالات خبرنگارات این پایگاه خبری پاشخ گفت که مشروح این گفت و گو در ادامه می آید.

وزیر بهداشت به قتلگاه های اورژانس رسیدگی کند/اگر بخواهند می توانند به مردم خدمت کنند/ اگر دولت نتواند تورم را مهار کند حتما خیانتی در کار است

نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه در پاسخ به سوال خبرنگار آناج در رابطه اظهار نظر وزیر بهداشت و درمان در رابطه اب فروش خودرو با وام ۲۵ میلیونی گفت: آقای قاضی زاده هاشمی، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست نیستند، ایشان در برخی موضوعات اظهار نظر می نمایند که نه صلاحیت اظهار نظر را دارند و نه جزو اختیارات ایشان محسوب می شود.بهتر است وزیر بهداشت به وضعیت قتلگاه های اورژانس ها رسیدگی نماید.

وی افزود: بیمارستان های زنان و زایمان که این همه مشکلات برای بانوان وجود دارد و به جای اینکه بر روی تخت دراز بکشند، بر روی زمین می خوابند، کمبود پزشک در شهرستان ها را رسیدگی نمایند.

عضو شورای رقابت با اشاره به طرح دولت در اعطای وام ۲۵ میلیونی دولت گفت: پولی که به خودروسازها داده شد در ۱۷ بند تنظیم شده است. بنده به عنوان عضو فراکسیون کارگری و عضو شورای رقابت و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، به آقای نعمت زاده هم گفتم. حمایت از خودروسازها در ۱۷ بند تنظیم شد آن هم با دو شرط. یکی به شرط کاهش قیمت و یکی هم افزایش کیفیت، استفاده از قطعات ایرانی به جای چینی و مالزیایی.شرط اولمان این بود که دولت بابت تبصره ۱۳، بدهی های خود را بدهد. دومین شرط این بود که از ونزوئلا بدهی ها را بگیرد یک بند از این ۱۷ بند مربوط به تسهیلات می باشد که دولت فقط همین یک بند را اجرا کرده است.انتظار داریم که خودروساز ها این پول را بگیرند و تقدیم قطعه ساز ها بکنند، که سرمایه در گردش بگیرد، نه بابت حقوق، مزایا، پاداش محسوب شود.

قاضی پور ادامه داد: دوما این است که کیفیت ها را بالا ببرند و قیمت ها را تغییر دهند و پایین بیاورند که متاسفانه نه قیمت ها را پایین آوردند و نه کیفیت ها را افزایش دادند. ولی از آنجایی که این پول نگذارد حدود ۲۰۰ هزار نفر در سراسر ایران (که تبریز هم خود شهری قطعه ساز و خودروساز است) بیکار نشوند، با تزریق این پول مخالف نیستیم .

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال خبرنگار آناج مبنی بر اینکه آیا این اقدام خدمتی به مردم کرده و حتی شائبه تحویل خودرو های ساخت سال های گذشته مردم وجود دارد ، اذعان داشت:این تخلفات وجود دارد. مثلاً فکر کنید خودرویی هست که ۵۰۰ هزار تمام شده و به خاطر نبود یک قطعه مانده است، حالا شاید به خاطر تحریم غرب و یا به دلیل تحریم دولت و یا شاید قطعه ساز ایرانی هم قطعه را درست کرده ولی نداده است. ۵۱هزار خودرو آماده واگذاری وجود دارد که آن هم واگذار کردند.دولت با این کار نشان داد اگر بخواهد می تواند مشکلات را حل کند.اگر دولت نمی تواند رکود را بشکند و یا تورم را مهار نماید، پس حتما خیانتی در کار است.

قاضی زاده هاشمی در کار نمایندگان فضولی کرده است / کارفرما و پیمانکار اگر یک نفر باشد فساد به وجود می آورد/بهداشت و درمان از بیمارستان های منتسب به خود بازدید نمی کند

نادر قاضی پور در جواب سوالی که خبرنگار آناج در رابطه با پیشنهاد وزارت بهداشت درباره تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی داشته ، گقت : وزیر نباید به نماینده ها خط بدهد، بلکه وزیر موظف است از نماینده ها خط بگیرد. آقای قاضی زاده هاشمی در این مورد فضولی کرده اند.

عضو کمیسیون صنایع مجلس افزود: تحقیق و تفحص تامین اجتماعی صورت گرفته است و پرونده در دادگاه می باشد.در سال ۱۳۷۸، وزرات بهداشتی ها بابت بدهی، از سازمان تامین اجتماعی ۱۵ بیمارستان تحویل گرفته اند که به پول آن موقع، ۸۱ میلیارد ساختمان ها و ۵۱ میلیارد نیز تجهیزات مورد نیاز در بیمارستان ها ارزیابی شده بودند .

وی ادامه داد :کارفرما و پیمانکار اگر یک نفر باشند، فساد در کار پیش می آید. سوال اینجاست چرا وزارت بهداشت و درمان از بیمارستان های سازمان تامین اجتماعی، ارتش، سپاه، بانک ملی و دادگستری و … بازدید می کند ولی از بیمارستان های خود بازدید نمی کند؟

چرا وزارت بهداشت به اشتباهات خود اقرار نمی کند؟/ می خواهند با طرح تجمیع بیمه حق کارگران را پایمال کنند

قاضی پور در رابطه با طرح تجمیع بیمه ها که از طرف وزارت بهداشت و درمان مطرح شده بود ، اظهار کرد: وزارت بهداشت کسری بودجه دارد. در ۷ ماهه سال ۹۴ به اندازه سه برابر سال ۹۲، هزینه کرده است و به اندازه یک برابر سال ۹۳! و تقریباً 5 ماه است پولی ندارد و کلاً بدهکار است. چرا همین وزارت بهداشت نمی آید در جلوی دیدگان مردم به اشتباهات خود اقرار کرده و بگوید که بدهکار است.

این نماینده مجلس گفت: می خواهند با طرح تجمیع دفترچه های بیمه، حق کارگران را پایمال کنند.

 تراز آب دریاچه نسبت به سال گذشته ۲۶ سانت پایین تر است

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تراز آب دریاچه ارومیه گفت: آمار سازمان شرکت سهامی آب منطقه، تراز آب دریاچه ارومیه را با مقایسه ۴۰ سال قبل منتشر کرده است، امروز نسبت به سال گذشته، ۲۶ سانتی متر تراز آب پایین آمده است، این آب کجا رفته است ؟ هیچکس خبر ندارد.

عضو فراکسیون کارگری مجلس ادامه داد : آب های رودخانه های سیمینه و زرینه رود پخش می شد و به آب موجود نمی رسید، زرینه رود و سیمینه رود به همراه ۲ رود دیگر، به یک کانال وصل می شوند . در شیب و وسط دریاچه هم بلندی هایی ایجاد شده  که بین ورودی شمالی و جنوبی دریاچه ارومیه فواصلی به وجود آورده است، آب زیادی که از طرف جنوب منتقل شده در همان بخش مانده است و در دشت  پخش می شود و به منطقه ای که در زیر پل شهید کلانتری وجود دارد نمی رسد، اخیراً تصمیم گرفته اند این بلندی را بردارند و سدها باز شود و اگر این اتفاق بیافتد جریان آب را شاهد خواهیم بود.

وی افزود:  دولت باید سریعاً چهار دهنه اول شهید کلانتری به کوه زنبیل را باز کند تا گردش دورانی داشته و رسوبات توزیع و تبخیر کم شود.

عملکرد ستاد احیای دریاچه ارومیه صرفا برای انتخابات است/ وزیر کشور باید در ستاد احیای دریاچه ارومیه به دنبال پول های کثیف بگردد

قاضی پور در پاسخ به سوال خبرنگار آناج در رابطه با هزینه و عملکرد ستاد احیای دریاچه ارومیه اذعان داشت: این هزینه ها انتخاباتی هستند. هم در آذربایجان شرقی و هم در آذربایجان غربی که برای کاندیداهای مورد نظر خود تبلیغات کنند. به مساجد و هیئات و ورزشگاه ها پول دادند. به روستاها رفتند و به روستایی ها پول دادند و جاده ها را آسفالت کردند…

این نماینده مجلس ادامه داد: آقای وزیر کشور که دنبال پول کثیف در انتخابات هستند، نظری به ستاد احیا داشته باشند چرا که این ها پول کثیف اند..

دولت باید با مردم رو راست باشد

عضو کمیسیون صنایع مجلس اظهار کرد: فردی موفق است که با مردم رو راست باشد. مشکلات عدیده ای در دولت وجود دارد، هم نفت ارزان شده و هم تحریم ها شکسته نشده است. آقایان باید بیایند و بگویند که پول نداریم و مردم را شریک حرف های خود قرار دهند.

وی با اشاره به همت مضاعف مردم برای حفظ کشور گفت : اگر منابع تاریخی را بخوانید، در عهدنامه گلستان و بوستان، زن های تبریز طلاهای خود را دادند تا مملکت را حفظ کنند، این همان ملت است و برای حفظ کشور خود هر کاری می کند.

دولت مردان پیر و پاتال روحانی اعتقادی به اقتصاد مقاومتی ندارند

این نماینده مجلس با اشاره به عدم استقبال وزرای دولت از اقتصاد مقاومتی اذعان داشت: دولت مردان پیر و پاتال روحانی هیچ اعتقادی به اقتصاد مقاومتی ندارند. اقتصاد مقاومتی یعنی حکم حکومتی که رهبر صادر کرده است.

عضو فراکسیون کارگری مجلس ادامه داد: چند سال قبل، مقام معظم رهبری بحث جهاد اقتصادی را مطرح کردند، و دولت گذشته نیز برای این موضوع هیچ جلسه ای تشکیل نداد، این دولت هم فقط یک سری جلسات برای حکم عید نوروز رهبری تشکیل داد. 

وی گفت : ما زمانی می توانیم موفق باشیم که هر آنچه که مصرف می کنیم را خودمان تولید نماییم. یعنی صرفه جویی کنیم و جلوی اسراف را بگیریم.

وزارت نفت واردات را به تولید داخلی ترجیح می دهد.

قاضی پور در رابطه با واردات لوله به جای استفاده از تولید داخلی در وزارت نفت اظهار داشت : در مورد این موضوع سوال کردیم. در صحن رای گیری هم کردیم ولی آقایان به وزیر رای دادند. اخیراً نیز برای خط انتقال آب ترکمنستان لوله نیاز است، ولی از خارج سفارش داده اند در صورتی که تولید داخل داریم.

اگر حقوق دریافتی امسال کارگران از ۲ و نیم میلیون به پایین باشد، زندگی شان اسف بار خواهد بود/سرمایه داران در راس دولتند/ ژنرال های دولت یازدهم گرسنه نخوابیده اند تا مشکلات را درک کنند

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال خبرنگار آناج مبنی بر کاهش مدت زمان قرار داد های کارگران گفت: خود وزیر در سخنرانی خود این مسئله را بیان کرد و شاکی هم بود. چک و سفته و …. برای کار کردن کارگر می گیرند. و نامه ای را به امضای کارگر می رسانند تا بگوید که من حق و حقوق خودم را گرفتم!

نادر قاضی پور ادامه داد: اگر حقوق دریافتی امسال کارگران از ۲ و نیم میلیون به پایین باشد، زندگی شان اسف بار خواهد بود. دولت می تواند سبد کالا بدهد و از کارگران حمایت کند و بیمه شان را هم از سهم کارفرما پرداخت نماید.مجلس نیز باید قانون تصویب نماید و در بودجه سال ۹۴ نیز به دولت اختیار دهد تا در این موارد هزینه کنند.

وی در پایان با تاکید بر ارائه لایحه توسط دولت برای حل مشکل کارگران گفت: این اتفاق نیازمند ارائه لایحه از سوی دولت می باشد. در دولت کارگری وجود ندارد تا درد قشر زحمت کش جامعه را بداند بلکه سرمایه داران در راس دولت قرار گرفته اند . ژنرال های دولت یازدهم تاکنون گرسنه نخوابیده اند تا مشکلات را درک کنند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.