پلیس فتا خبر داد:

سهم بالای تخلفات اقتصادی در فضای سایبری آذربایجان شرقی

فرمانده پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات نیروی انتظامی آذربایجان شرقی گفت: بیشترین سهم تخلفات ثبت شده در فضای مجازی آذربایجان شرقی مربوط به مسایل اقتصادی است.

به گزارش تبریز بیدار،  سرهنگ محسن محمودی ظهر امروز با حضور در جمع خبرنگاران افزود: پلیس فتا رویکردی اجتماع محور را انتخاب کرده است و در این راستا به دنبال ایجاد ارتباط تنگاتنگ با رسانه های ارتباط جمعی است.

وی اذعان داشت: اهمیت فضای مجازی به قدری است که مقام معظم رهبری نیز اهمیت آن را به اندازه انقلاب اسلامی معرفی می نمایند به همین دلیل قدرت هوشمندی در فضای سایبری باید وجود داشته باشد تا در این جنگ نرم موفق و پیروز باشد.

وی اذعان داشت: امروزه دیگر وقت سخت افزارها و جنگ های سخت گذشته است و فضای اینترنتی و سایبری حرف اول را می زنند.

سرهنگ محمودی با اشاره به آغاز به کار پلیس فتا در آذربایجان شرقی از سال ۱۳۹۰ گفت: این نیرو به منظور کنترل آسیب های نوپدید و نوظهور شکل گرفت که خوشبختانه در این مدت نیز نقش مهمی در برخورد با متخلفان داشته است.

فرمانده پلیس فتای آذربایجان شرقی در ادامه از همکاری این پلیس در استان با مراکز علمی و دانشگاهی خبر داد و افزود: تلاش داریم تا اقدامات پیشگیرانه مان را افزایش دهیم و زمینه آگاه سازی عمومی از برخی تهدید ها در فضای مجازی را فراهم آوریم.

وی تاکید کرد: بر اساس ارزیابی های صورت گرفته بسیاری از تخلفات صورت گرفته در فضای مجازی به واسطه عدم آگاهی مردم صورت می گیرد به همین دلیل با آموزش و پرورش نیز همکاری لازم را داریم تا با برگزاری کارگاه های آموزشی زمینه آگاه سازی جوانان و نوجوانان را فراهم نماییم.

سرهنگ محمودی در ادامه با اشاره به اینکه قریب به اتفاق متخلفان فضای مجازی در دام پلیس فتا افتاده اند، افزود: مردم باید آگاهی لازم در خصوص برخی آسیب ها را کسب کنند تا ضمن پیشگیری از وقوع جرم مانع از خروج اطلاعات از رایانه های شخصی و تلفن های هوشمندشان شوند.

وی همچنین در خصوص برخورد با جرایم اینترنتی اظهار داشت: ۸۰ درصد جرایم سایبری در آذربایجان شرقی کشف شده اند.

سرهنگ محمودی با بیان اینکه سهم تخلفات اقتصادی در حوزه سایبری استان را بیشتر خواند و افزود: برای پیشگیری از این موضوع نیاز به افزایش آگاهی های عمومی داریم که رسانه در این بخش بیش از پیش می توانند یاری مان کنند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.