استاد محمدعلی موحد:

تبریز در حال رویش دوباره است

استاد محمدعلی موحد در جلسه هم اندیشی فرهنگی در تبریز، از رویش دوباره و جوانه زدن شهر کهنسال تبریز به مدد یاری دلسوزان ابراز خرسندی نمود.

به گزارش تبریز بیدار، ، در این جلسه صمیمی که در حاشیه رونمایی از تابلو سنگ مزین به تصویر استاد محمدعلی موحد برگزار شد، هر تلاش فرهنگ محوری را گامی در راستای شکوفا شدن توانمندی های شهر دانست و از تمام تلاشگران این عرصه قدردانی نمود.


وی افزود: در قدیم در خانه ها بخشی به عنوان نمازخانه در نظر گرفته می شد و این بخش همواره به عنوان دوست داشتنی ترین و آرامش بخش ترین قسمت خانه مورد رجوع همگان بود؛ و من امروز خوشحالم می بینم سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز مانند همین بخش نمازخانه برای مردم شهر در حال ایفای نقش است و مردم و هنرمندان اینجا را خانه امن خودشان می دانند.


به گفته این پژوهشگر و نوسنده برجسته کشور، تبریز الان در حال حرکت و تولدی دوباره است و این مساله بسیار جای خوشحالی و مباهات دارد زیرا این اتفاق با همکاری تمامی مردم و به خصوص نهادهای متولی فرهنگی در حال انجام است.


عضو فرهنگستان زبان و ادب فارسی، برگزاری جلسات مثنوی خوانی در محل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز را اقدامی ارزشمند دانست و افزود: هر از گاهی، فعالیتی به مد روز جامعه تبدیل می شود و الان مولانا خوانی در این حال است به همین جهت لازم است در این رابطه دقت نظر ویژه و حساسیت بالا صورت پذیرد و مولانا را با قدر و ارزش بالایش مورد تحقیق و مطالعه قرار دهند.


وی همچنین برگزاری همایش روز شمس تبریزی در زادگاهش را اقدامی مسرت بخش و ارزشمند دانست که به معرفی چهره های فرهنگی جامعه یاری می رساند.


مولاناپژوه و محقق برجسته حوزه عرفان و شعر، با اشاره به جایگاه تاریخی تبریز در ادوار مختلف و لزوم توجه به این داشته ارزشمند، گفت: تاریخ تبریز سرشار از نام بزرگان بسیاری است که منشا تاثیرات فروانی در کشور بوده اند، البته مکان هایی در این شهر مثل مقبره شعرا و ربع رشیدی وجود دارد که آگاهی و آشنایی کافی از آنها نداریم لذا جایگاه علمی و فرهنگی تبریز باید همواره در حال توسعه باشد.


استاد محمدعلی موحد همچنین از گالری هنرمندان سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز بازدید نمودند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.