گذری بر خیابان هایی به نام تبریز در شهرهای جهان؛

تبریز، شهری کهن و خیابانی در شهرهای جهان +تصاویر

تبریز، شهری که تاریخ بسیار از آن نوشته، شهری عجیب، شهری که گاهی چنان عظمتی پیدا کرده که جزو ۵ شهر پرجمعیت دنیا بوده و گاهی با خاک یکسان شده، اما هربار از خاکسترها سربرآورده و اهمیت خود را حفظ کرده. امروز این شهر جایگاه قبلی خود را در دنیا ندارد، اما آن گونه نماند و اینگونه نیز نخواهد ماند، این شهر در طول تاریخ آنقدر مهم بوده که حتی الآن هم بتوان در گوشه گوشه جهان نشانه هایی از آن یافت.

به گزارش تبریز بیدار،  تبریز، شهری که تاریخ بسیار از آن نوشته، شهری عجیب، شهری که گاهی چنان عظمتی پیدا کرده که جزو ۵ شهر پرجمعیت دنیا بوده و گاهی با خاک یکسان شده، اما هربار از خاکسترها سربرآورده و اهمیت خود را حفظ کرده. امروز این شهر جایگاه قبلی خود را در دنیا ندارد، اما آن گونه نماند و اینگونه نیز نخواهد ماند، این شهر در طول تاریخ آنقدر مهم بوده که حتی الآن هم بتوان در گوشه گوشه جهان نشانه هایی از آن یافت.

خیابان تبریز در ایالت کارولینای شمالی آمریکا

کارولینای شمالی ، یکی از ایالت های جنوبی آمریکا به شمار می رود ، مرکز آن شهر رالی (Raleigh) شهری که خیابانی با نام تبریز در آن وجود دارد ، خیابانی با ویلاهای زیبا در طبیعتی روح افزا، با ویلاهای گران قیمت، از نکات برجسته این خیابان می توان به وجود بنبستی با نام آذری در آن اشاره کرد.

خیابان تبریز در مودستو کالیفرنیا

شهر مودستو ، شهری زیبا و با درختان انبوه ، از افراد معروف این شهر می توان از جرج لوکاس کارگردان و تهیه کننده معروف سینما و خالق فیلم معروف جنگ ستارگان نام برد، این شهر میزبان خیابانیست که به نام تبریز مزین گشته، خیابان تبریز در مرکز شهر مودستو در منطقه ای ویلایی واقع شده.

خیابان تبریز در مونتانا

بیلینگز پرجمعیت‌ترین شهر ایالت مونتانا در ایالات متحده آمریکا است. در سال ۲۰۰۷، این ایالت تولید ناخالص داخلی برابر با ۳۴٫۲۵۳ میلیارد دلار داشت، که تقریباً برابر تولید ناخالص داخلی کشور لیتوانی بود. ایالتی که به ایالت گنج معروف است چهل و یکمین ایالتی است که به ایالات متحده آمریکا پیوست. بیلینگز نیز خیابانی را با نام تبریز نامگذاری کرده است.

خیابان تبریز در رالی آمریکا

در شهر مشهور «رالی» در کارولینای شمالی ایالات متحده، منطقه‌ای به نام تبریز وجود دارد که به عنوان پایتخت رالی به حساب می‌اید. تبریز آمریکا به عنوان پایتختی به حساب می‌اید که حاکمان زیادی در آن زندگی کرده‌اند، تبریز آنجا مثل تبریز خودمان یک منطقه باشکوه به حساب می‌آید.

خیابان تبریز در بولدر امریکا  

بولدر (به انگلیسی: Boulder  ) شهری در شهرستان بولدر، ایالت کلرادو کشور ایالات متحده آمریکا است که جمعیت آن در سرشماری سال ۲۰۱۰ میلادی، ۹۷٬۳۸۵ نفر بوده‌است.

خیابان تبریز در بیلینگز امریکا

خیابان تبریز در استانبول 

در منطقه سلطان بی استانبول خیابانی بنام تبریز موجود میباشد که منطقه ای بسیار لوکس بوده و رو به جنگلهای دریای مرمره می باشد

خیابان تبریز در باکو 

در شهر باکو خیابانی بنام تبریز وجود دارد که بنام تبریز کوچه سی مطرح میباشد و در کنار دانشگاه ادبیات باکو واقع شده استخیابان تبریز در گنجه آذربایجان 

جدیدا طی سفری که استاندار آذربایجانشرقی به کشور آذربایجان داشتند خیابانی بنام تبریز در شهر گنجه افتتاح شد ونام این خیابان با نام تبریز مزین شد

منبع: آذرقلم

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.