قاضی پور:

ستاد احیای دریاچه ارومیه محملی برای تبلیغات انتخابات شده است

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: معتقدم که ستاد احیای دریاچه ارومیه سیاسی شده و تبلیغات برای انتخابات است و بنده نیز شدیداً با آن مخالفم.

به گزارش تبریز بیدار، به نقل از زرین خبر، نادر قاضی پور با بیان اینکه دریاچه ارومیه متعلق به همه کشور است و تنها اختصاص به آذربایجان غربی ندارد، اظهار کرد: از زمانی که بحث احیای دریاچه ارومیه مطرح شده تا الان برخی از افراد پول های هنگفتی به جیب زده اند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه علی رغم بودجه های اختصاص یافته برای احیای دریاچه ارومیه در سال ۹۳ و امسال، آب دریاچه نسبت به سال گذشته ۳۸ سانتی متر پایین تر رفته است، افزود: همه ما معتقدیم که دریاچه باید هر چه سریعتر احیا شود ولی در این راه باید اعتبارات ستاد احیا زیر نظر استاندار آذربایجان غربی هزینه شود نه در صنعتی شریف و دیگر شهرها.


وی با تاکید بر اینکه بودجه ستاد احیا باید عملیاتی هزینه شود، نه تبلیغاتی، گفت: معتقدم که ستاد احیای دریاچه ارومیه سیاسی شده و تبلیغات برای انتخابات است و بنده نیز شدیداً با آن مخالفم.


قاضی پور با بیان اینکه دریاچه ارومیه هم اکنون در سی سی یو قرار دارد، تصریح کرد: در این وضعیت باید سه طریق درمان را در پیش گرفت تا دریاچه احیا شود که انتقال آب حوزه ای اورژانسی ترین کاری است که می شود انجام داد.


نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی نگهداری آب در پشت دریاچه و فرهنگ سازی در زمینه کاشت محصولات در حوزه آبریز دریاچه  را دو اقدام بعدی برای احیای دریاچه ارومیه دانست و اظهار کرد: ستاد احیا می خواست  قبل از هر چیز، طرح عدم کاشت را مطرح کند و که مانع از اجرای آن شدیم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.