افتتاح خط تولید گیربکس در چرخشگر تبریز

وزیر صنعت، معدن و تجارت و استاندار آذربایجان شرقی در حاشیه همایش ملی توسعه صادرات غیر نفتی در تبریز، امروز با افتتاح خط تولید گیربکس ” پادرا” در تبریز از شرکت های پارلا منسوجات، چرخشگر و ماشین سازی تبریز بازدید کرد.

به گزارش تبریز بیدار، وزیر صنعت، معدن و تجارت و استاندار آذربایجان شرقی  در حاشیه همایش ملی توسعه صادرات غیر نفتی در تبریز، امروز با افتتاح  خط تولید گیربکس ” پادرا”  در تبریز از شرکت های پارلا منسوجات، چرخشگر و ماشین سازی تبریز بازدید کرد.

‘پادرا’ عنوان گیربکس اختصاصی تولید شرکت چرخشگر تبریز است که در خودروی زامیاد کاربرد دارد و خط تولید آن دارای ظرفیت تولید سالانه چهار تا ۴۵ هزار دستگاه است.

مدیرعامل شرکت چرخشگر با اشاره به اینکه واردات دستگاه های خط تولید این گیربکس دو میلیون یورو اعتبار نیاز داشت، افزود: این خط تولید با سه میلیون ریال اعتبار توسط متخصصان داخلی این شرکت طراحی و ساخته شد.

‘ایران خودرو دیزل’، ‘یک شرکت معروف آلمانی’، ‘شرکت سرمایه گذاری توسعه ملی’ و ‘ شرکت سرمایه گذاری سمند’ بخشی از سهامداران شرکت چرخشگر به شمار می روند.

این شرکت در سال ۱۳۴۸ هجری شمسی با هدف تولید، ساخت و واردات سیستم موتور و محرکه خودروها (موتور، گیربکس، دیفرانسیل، اکسل، جعبه فرمان ) و ملحقات مربوط به واردات ماشین آلات و غیره در تبریز تاسیس شد.

مهندس محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین ضمن بازدید از خط تولید گروه صنعتی ماشین سازی در روند  فعالیت های این واحد صنعتی قرار گرفت.

وی در حاشیه این بازدید، به خبرنگاران اظهار دلشت: برای واگذاری این شرکت نباید عجله شود تا این مهم به صورت حساب شده، عملیاتی شود.

نعمت زاده گفت: ما دلایل خودمان را برای سازمان خصوصی و وزیر محترم اقتصاد نوشته ایم و امیدواریم  تا مورد پذیرش قرار گرفته و واگذاری ماشین سازی حداقل ۵ سال به تعویق بیفتد.

وزیر صنعت ابراز داشت: ما هم ترجیح نمی دهیم که این کارخانه تا ابد دولتی بماند ولی باید کسی اداره کارخانه را تحویل بگیرد که در شیوه مدیریتش وضعیت مالی ماشین سازی را  سود ده کرده و  بصورت ۳ شیفته اداره کند.

وی تاکید کرد:  اگر نیاز به نوسازی داشت حتما باید تلاش هایی صورت گیرد اما بازهم تاکید می کنم که نفرات بومی این استان باید تلاش های لازم را انجام دهند و  اگر خوب کار شود مشکل هم حل خواهد شد.

نعمت زاده اظهار داشت: این کارخانه بایستی  مرکز صادرات ما باشد چراکه حیف است نتوانیم از ظرفیت های اینجا استفاده نماییم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.