بر آشفتگی اردوغان از افشای نقش خانواده اش در کمک به داعش در رسانه های ایران

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه اشاره به ادعای روسیه درباره خرید نفت داعش از سوی ترکیه، گفته بود ادعاهای مشابهی هم در رسانه‌های ایران “درباره پسر و دختر او” مطرح شده بود و در این رابطه به رئیس جمهور ایران تذکر داده است.

به گزارش تبریز بیدار، اردوغان در سخنرانی خود در جمع کارآفرینان ترکیه گفت: روسیه در سوریه چه کار دارد؟ روسیه مدعی است که بنا به اصول سازمان ملل متحد وبنا به دعوت حکومت سوریه در این کشور حضور دارد ولی روسیه مجبور نیست که در سوریه حضور داشته باشد. روسیه مجبور نیست که بنا به دعوت رژیم قاتل بشار اسد که ۳۸۰ هزار نفر راکشته است دراین کشور حضور داشته باشد. رژیم سوریه غیرمشروع است. این مسئله را هنگام دیدارم به پوتین نیز گفتم.

ما به حق حاکمیت تمامیت ارضی کشورهای همسایه و سوریه احترام می گذاریم ولی واقعیتها را نیز باید بدانیم. قطر نیز آماده پذیرش بخشی از پناهندگان سوری و همچنین نیروهای کارگری ترکیه است. بخشی از شهروندان ترک چه کارگر ماهر و یا ساده به قطر اعزام خواهند شد.

اردوغان افزود: درباره بحران سوریه با کشورهای مختلف اختلاف نظر داریم ولی با هیچ کشوری دشمنی خاصی احساس نمی کنیم . از لحاظ حفظ حاکمیت ملی ترکیه و حساسیت ما نسبت بدان ، هیچکس نباید انتظار داشته باشد که ما کوچکترین عدولی از آن داشته باشیم.


اردوغان ادعاهای روسیه درباره افراد خانواده اش ( روابط آنها با داعش) گفت : این ادعاها نیز غیراخلاقی است. تلویزیون ایران نیز قبلاً چنین ادعاهایی داشت . من با رئیس دولت ایران صحبت کرده گفتم: ببینید، شما دچار اشتباه فاحشی هستید. اگر بدین کار ادامه دهید ایران تاوان سنگینی خواهد پرداخت. ده روز این مسئله ادامه داشت سپس آنها ادعاهای خود را از سایتهایشان حذف کردند چرا؟ زیرا نظامهای متکی برافترا و دروغ و تقیه این نوع اقدامات را براحتی بکار می گیرند.


منبع: خبرگزاری آناتولی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.