نماینده تبریز در مجلس اول؛

احتمال عدم‌حمایت اصلاح‌طلبان از روحانی در انتخابات ۹۶

نائب‌رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان درباره وضعیت حمایت اصلاح‌طلبان از روحانی در انتخابات آتی ریاست‌جمهوری و احتمال حمایت از چهره‌های اصلاح‌طلبی چون عارف تأکید کرد: بله، چه اشکالی دارد؟ ممکن است.

به گزارش تبریز بیدار،  حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی تبریزی دبیرکل مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم در گفت‌وگو با تسنیم با بیان اینکه اصلاح‌طلب و اصولگرا باید از ولی فقیه تبعیت کند، گفت: چه اصلاح‌طلب و چه اصولگرا اگر ملتزم نباشد و خلاف کند، محاکمه می‌شود و اگر خلاف نکند، قابل پذیرش در پُست‌هایی که التزام به قانون اساسی در آن شرط است، نیست، یعنی وقتی فردی به قانون اساسی ملتزم نباشد، نمی‌توان پُست‌هایی مانند مجلس و ریاست جمهوری را به وی سپرد.


وی در پاسخ به سؤالی درباره ائتلاف احتمالی اصلاح‌طلبان با دولت روحانی گفت: اصلاً دولت با اصلاح طلبان ائتلاف ندارد. بیشتر اعضای دولت غیر اصلاح‌طلب هستند، ان‌شاءالله که اصلاح‌طلب واقعی هستند، منظور من اصلاح‌طلب اصطلاحی مثلاً این حزب و آن حزب است. دولت، اصلاً جزو جبهه اصلاح‌طلب نیست. بهترین و نزدیک‌ترین‌ها به دولت جزو جبهه اصلاحات نیستند. خودشان یا گروه دارند یا ندارند. در حال حاضر آقای نوبخت به‌عنوان سخنگوی دولت از گروه اصلاح‌طلب نیست یا آقای نهاوندیان جزو طیف اصولگرایان محسوب می‌شود. میان وزرا نیز در خاطر ندارم وزیری جزو اصلاح طلبان باشد.


دبیرکل تشکل موسوم به مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم همچنین درباره دخالت دولت در انتخابات نیز گفت: “مسلماً ورود دولت به انتخابات بدین معنی که در مورد افراد جهتگیری کند و حمایت خاص داشته باشد خلاف قانون است. ورود دولت در انتخابات به‌عنوان شخصیت حقوقی خلاف قانون است. اگر مقام دولتی بخواهد در انتخابات ورود پیدا کند، باید استعفا بدهد و شخصاً ورود کند”.


موسوی تبریزی درباره سرلیستی عارف در انتخابات مجلس نیز اظهار داشت: آقای عارف خوب است سرلیست شود، ولی هنوز چیزی در این زمینه مصوب نشده است. حتی اگر چنین اتفاقی نیز بیفتد و او سرلیست شود، تنها در تهران است. من هم قبول دارم آقای عارف سرلیست شود.


وی در پاسخ به سؤالی درباره نحوه مواجهه دولت با منتقدان نیز گفت: نحوه مواجهه با منتقدان اگر در چارچوب قانونی باشد، هیچ اشکالی ندارد، حتی اگر علیه اصلاح طلبان باشد. تهمت و افترا را نباید تحمل کرد. اما انتقاد صحیح را نباید دادگاهی کرد. اگر به‌عنوان انتقاد دروغ گفته شود، باید با آن برخورد شود.


نائب رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری انتخاباتی اصلاح طلبان در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر وضعیت حمایت اصلاح‌طلبان از روحانی در انتخابات آتی ریاست‌جمهوری و در پاسخ به این سؤال که آیا احتمال دارد اصلاح‌طلبان در انتخابات ریاست‌جمهوری ۹۶ از فرد دیگری غیر از آقای روحانی حمایت کنند، تأکید کرد: بله، چه اشکالی دارد؟ ممکن است، به‌عکس آن نیز ممکن است، یعنی مانند انتخابات ۹۲ که آقای عارف به‌نفع آقای روحانی کنار رفت، نیز ممکن است. باید دید چه موقعیت پیش می‌آید. این همان مفهوم اصلاح طلبی است که برای مصلحت جامعه تنزل کنیم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.