امام جمعه غرب تهران در گفتگو با تبریزبیدار:

در اخلاق نبوی تمسخر به هر نحوی نهی شده است / چرا در رسانه ملی به قومیت ها توهین می شود؟ / بازگشت به سیره نبوی کلید حل مشکلات امروز مسلمانان است

امام جمعه غرب تهران در ادامه بیان داشت: به عنوان نمونه تمسخر از مواردی است که نبی مکرم اسلام به نهی از آن سفارش اکید می نمودند درحالی که امروز شاهد توهین به شخصیت های مختلف در جامعه، مجلس و حتی رسانه ملی هستیم.

به گزارش تبریز بیدار، در زمانه ای که هر روز هجمه به مسلمانان با نمایش نسخه های دروغین اسلام   بیشتر می شود، این امت عظیم و پراکنده به ضرورت معرفی درست اسلام برا اساس اخلاق نبوی بیشتر پی میبرند . روزهای پایانی ماه صفر ایام عزای خاندان رسول خداست و مسلمانان نیز درغم سرور و پیشوای خود به سوگ می نشیند و حال چه موسمی بهتر از این تا تفکری دوباره در سیره بهترین خلق خدا داشته باشیم تا راه سعادت خود را پیدا کنیم و میثاقی دوباره با خدای خویش ببندیم. تبریزبیدار در گفتگو با استاد صلاح نیا ، از فضلای تبریز که هم اکنون مسئولیت امام جمعه غرب تهران را برعهده دارد گوشه ای از ضرورت های بازخوانی سیره نبی مکرم اسلام را بازخوانی کرده است.

حجت الاسلام والمسلمین  صالح نیا با اشاره به وضعیت کنونی مسلمانان در اقصی نقاط جهان مخصوصا غرب آسیا که درگیر کشتارهای وحشیانه هستند اظهار داشت: در میانه آتش جنگ هایی که در غرب آسیا توسط غرب برافروخته شده است پرهیز از بی اخلاقی و بازگشت به سیره نبوی بزرگترین ضرورت کشور به ویژه منطقه آذربایجان است و نگاهی کوتاه به وضعیت کشور مشخص مس کند چقدر از اخلاق نبوی دور شده ایم.

امام جمعه غرب تهران در ادامه بیان داشت: به عنوان نمونه تمسخر از مواردی است که نبی مکرم اسلام به نهی از آن سفارش اکید می نمودند درحالی که امروز شاهد توهین به شخصیت های مختلف در جامعه، مجلس و حتی در رسانه ملی به قومیت ها و زبان های گوناگون هستیم و متاسفانه از این توهین برای تخریب طرف مقابل با روش های مختلف استفاده می کنند و موجبات هزینه های امنیتی و سیاسی فراوان را فراهم می آورند.

 صالح نیا در پایانگفت: علاوه بر این در قرآن کریم و احادیث پیامبر مهر و دوستی بر حفظ جان انسان ها تاکید فراوان شده است ولی عده ای به نان دین اسلام و خلافت خواهی جانشینی رسول الله کرور کرور از انسان های بیگناه را می کشند و به دامن دار الکفر پناهنده می شوند و چهره ی زشت و کریه از اسلام نشان می دهند در این حال ضروری است مسلمانان با عمل به سیره رسول الله تا آیینه واقعی دین اسلام باشیم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.