فرماندار تبریز:

تحرک زودهنگام انتخاباتی اشکال قانونی ندارد

فرماندار تبریز گفت: تحرک انتخاباتی پیش از موعد اشکال قانونی ندارد اما در سازماندهی و تدارک تبلیغات انتخاباتی نباید از امکانات دولتی سوء استفاده شود.

به گزارش تبریز بیدار به نقل ازایرنا ، ‘ رحیم شهرتی فر ‘ در شورای اداری شهرستان تبریز افزود: استفاده نامزدهای احتمالی انتخابات آتی از امکانات دولتی برخورد قانونی را در پی خواهد داشت.

وی گفت: در هر شعبه اخذ رای علاوه بر نیروهای تدارکات حدود ۱۳ نفر جهت نظارت، بازرسی، حفاظت و فعالیت در پای صندوق، همکاری می کنند و این افراد باید از میان کارکنان معتمد و با دقت انتخاب شوند.

وی با اشاره به اینکه بار اصلی انتخابات بر دوش این افراد خواهد بود، افزود: با توجه به اینکه درکلانشهرهای کشور انتخابات به صورت الکترونیکی برگزار می شود، این افرد باید تسلط کافی به رایانه داشته باشند.

وی همچنین با اشاره به اینکه برنامه ریزی برای کنترل تبلیغات محیطی نامزدهای انتخاباتی ضروری است، گفت: سازمان زیبا سازی شهرداری تبریز ویژگی سازه های موقت تبلیغات را در قالب پیشنهاد به مسابقه گذاشته و ۳۰ میلیون ریال نیز به عنوان جایزه پیشنهاد برتر تعیین کرده است.

وی افزود: علاقه مندان و صاحب نظران با در نظر گرفتن ویژگی های لازم می توانند دراین مسابقه شرکت کنند تا بهترین راهکار برای تنظیم سازه های موقت تبلیغات محیطی اتخاذ شود.
وی گفت: دولت تدبیر و امید علاوه بر توجه به عقلانیت، هماهنگی حداکثری را مد نظر دارد و این هماهنگی در انتخابات پیش روی کلانشهر تبریز به نمایش گذاشته می شود.

وی افزود: نامزدهای احتمالی انصاف را رعایت کنند و در ایراد سخنرانی منافع نظام را در نظر بگیرند چرا که در قبال سخنان خود باید پاسخگو باشند.

وی همچنین به پیش رو بودن ایام گرامی داشت دهه مبارک فجر اشاره کرد و افزود: تریبون جشن دهه فجر نباید به عرصه تبلیغات انتخاباتی نامزدهای احتمالی تبدیل شود.

دادستان عمومی و انقلاب تبریز نیز در این آیین نسبت به استفاده نامزدهای احتمالی انتخابات آتی از امکانات دولتی هشدار داد و آن یکی از جرایم انتخاباتی عنوان کرد.

رییس مرکز بهداشتی و درمانی تبریز نیز نسبت به رعایت موارد بهداشتی جهت جلوگیری از شیوع آنفلوآنزا در هفته های آتی هشدار داد و گزارشی از روند اجرایی طرح تحول سلامت در سطح استان ارایه کرد.

گفتنی است در انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری حدود ۱۲ هزار نفر در۷۲۰ شعبه اخذ رای درکلانشهر تبریز فعالیت خواهند کرد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.