دو بازیکن گسترش فولاد در میان موفق ترین خارجی های لیگ برتر

مگنو باتیستا و گئورگی گئورگیف، جزو موفق ترین بازیکنان خارجی لیگ برتر قرار گرفتند.

به گزارش تبریز بیدار، این بازیکنان خارجی هستند که باید بازیکنان کلیدی تیم هایشان باشند. در این میان در این فصل هستند خارجی‌هایی که تا اینجای کار توقعات را برآورده کرده‌اند.

برای اینکه بدانیم کدام خارجی‌ها عملکرد بهتری داشته‌اند، نمرات بازیکنان می‌تواند بهترین مرجع باشد. گروه آنالیز برنامه ۹۰ هر هفته پس از برگزاری بازی‌های لیگ، مسابقات را مورد ارزیابی قرار می‌دهد و به بازیکنان نمره می‌دهد. بازیکنانی در جدول کلی قرار می‌گیرند که حداقل در نیمی از بازی‌های تیمشان حضور داشته باشند و در هر بازی حداقل ۶۰ دقیقه بازی کرده باشند.
در این میان شاید بازیکنانی مثل پروپژیچ از استقلال و بنگستون از پرسپولیس عملکردی بدی نداشته باشند اما چون کمی دیرتر به تیم‌هایشان ملحق شدند و حضور آنها به اندازه‌ای نبوده که وارد جدول کلی بازیکنان شوند، مورد ارزشیابی قرار نگرفتند.
فرناندو ده‌خسوس ( استقلال خوزستان-برزیل) و ماتیاس چاگو ( فولاد خوزستان- کامرون)
رتبه کلی : هشتم با نمره ۲،۶۸
برای عنوان بهتیرن خارجی به دو نام می‌رسیم.
فرناندو ده‌خسوس برزیلی، دروازه‌بان استقلال خوزستان در ۱۳ هفته گذشته عملکردی فوق‌العاده داشته. او در اولین فصل حضورش در ایران خوش درخشیده و در ۱۳ بازی لیگ تنها ۴ گل خورده و تیمش ۱۲ هفته است نباخته؛ فرناندو بهترین بازیکن خارجی و بهترین دروازه بان لیگ به شمار می رود و در رده بندی کلی بازیکنان در رده هشتم قرار دارد البته در کنار ده خسوس، یک خارجی دیگر هم حضور دارند.
در تیم بحران زده فولاد ماتیاس چاگو کامرونی تک ستاره این تیم بوده است. هافبکی که در همه بازی ها خوب بوده و تا هفته قبل بهترین خارجی لیگ هم محسوب می شد، اما چاگو در حال حاضر این عنوان را مشترکا به همراه ده خسوس در اختیار دارد.چاگو دو بار در تیم منتخب هفته انتخاب شده است.جالب اینکه برترین بازیکنان خارجی لیگ در اهواز حضور دارند.
 
آگوستو سزار دوسانتوس ( تراکتورسازی- برزیل)
رتبه کلی: ۲۷ با نمره ۲،۹۲
برای سومین خارجی برتر باید از اهواز به تبریز رفت. در جمع بازیکنان تراکتورسازی، آگوستو سزار دوسانتوس یک خرید موفق برای تیم بوده است. این هافبک در ۱۲ بازی برای تیمش به میدان رفته است و با میانگین نمره ۲،۹۲ نشان می دهد که عملکرد مطلوبی برای تراکتورسازان داشته است.
 
هرایر مگویان ( استقلال تهران- ارمنستان)
رتبه کلی : ۳۶ با نمره ۳
چهارمین خارجی برتر لیگ برتر مدافع استقلال است. هرایر مگویان ارمنستانی در این فصل یک مدافع مطمئن برای آبی ها بوده .عملکرد او به ویژه در داربی تهران فوق العاده بود. مگویان پس از چند هفته غیبت به بازیکن ثابت استقلال تبدیل شد و خیال پرویز مظلومی را راحت کرد. این دومین فصل حضور مگویان در استقلال است.
 
موسی کولیبالی(استقلال خوزستان – مالی)
رتبه کلی: ۴۳ با نمره ۳،۰۴
برای بازیکن برتر پنجم دوباره باید به سراغ اهواز و تیم استقلال خوزستان رفت. موسی کولیبالی مدافع اهل مالی در سومین فصل حضورش در استقلال خوزستان در حال انجام بهترین بازی هایش است. موسی یکی از ارکان کم گل خوردن تیم ویسی بوده است.
گیورگی گیورگیف ( گسترش فولاد تبریز- بلغارستان)
رتبه کلی: ۴۶ با ۳،۰۵
ششمین خارجی برتر سیزده هفته لیگ برتر از نگاه گروه آنالیز برنامه نود یک دروازه بان دیگر است. دروازه بانی که این فصل دومین فصل حضورش در ایران محسوب می شود. گیورگی گیورگیف بلغار پس از اینکه فصل قبل در تیم نفت مسجدسلیمان خوش درخشید در این فصل پیراهن گسترش فولاد را برتن کرد. گئورگی در ۱۱ دیداری که برای تیمش به میدان رفت بسیار خوب کار کرد و به گسترش کمک کرده تا یکی از تیم های بالای جدول باشد.
مگنو باتیستا داسیلوا (گسترش فولاد- برزیل)
رتبه کلی: ۵۵ با نمره ۳،۱۳
برای آشنایی با بازیکن هفتم جدول بهترین خارجی ها باید در همین گسترش فولاد تبریز توقف کرد.جالب است که از ۷ بازیکن برتر خارجی سه تای آنها در اهواز هستند و سه تا در تبریز. مگنو باتیستا هافبک برزیلی که سابقه بازی در داماش گیلان و نفت تهران را دارد این فصل دومین فصل حضورش در گسترش را تجربه می کند. مگنو در این فصل بسیار خوب کار کرده و او هم نقش مهمی در موفقیت گسترش در این فصل داشته است.
فیلیپ خوزه ماچادو (صبای قم- برزیل)
رتبه کلی: ۶۸ با نمره ۳،۱۹
هشتمین بازیکن برتر لیگ برتر یک تازه وارد دیگر است. فیلیپ خوزه ماچادو مدافع برزیلی صبای قم در اولین فصل حضورش لیگ برتر ایران عملکرد بسیار خوبی داشته است. صبا در دفاع تیم مستحکمی بوده و هم اکنون تیم چهارم جدول است. قطعا ماچادو در این موفقیت ها نقش داشته است.
جالب است در جمع این هشت بازیکن برتر خارجی لیگ پانزدهم هیچ مهاجمی دیده نمی‌شود. مهاجمانی مانند پروپژیچ و بنگستون برای وارد شدن به این فهرست باید در چند بازی دیگر هم خوب کار کنند. آلویز نانگ، مهاجم گرانقمیت نفت هم در این فصل فروغ فصل قبل را نداشته. حمزه یونس، دیگر مهاجم گرانقمیت لیگهم که در این سیزده هفته به اندازه نام و هزینه‌ای که برایش شده، ندرخشیده است. 

 لینک عضویت در کانال تلگرام تبریزبیدار(اینجا)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.