دستیار رئیس جمهور در امور اقلیت ها:

جمعی خودفروخته در حرکت کثیفی در آذربایجان شعار خلیج عربی سردادند

دستیار رئیس جمهور در امور اقلیت ها گفت : بسیاری از حرکت های کنونی از جمله داعش برای بازگرداندن حاکمیت نژاد عرب بر جهان اسلامی است.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از خبرگزاری صدا وسیما ، علی یونسی درمراسم شهادت هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت در حسینیه فاطمه الزهرا (س) تهران افزود : جریان داعش پاسخی به نیاز تاریخی عربها برای حاکمیت بر جهان اسلامی و احساس تحقیر آنها در مقابل ایران و ترکهاست .
وی گفت : جریان داعش در پی خلافت عربی است نه اسلامی و بر این اساس هر جنایتی را در این زمینه مرتکب می شود.
یونسی خاستگاه همه نهضت های حسینی و ضد ظلم را در ایران دانست و افزود : ایرانی ها با کشتن برادر مامون بنای قدرت را برای همیشه از عرب ها گرفتند.
وی گفت : اگر امام رضا (ع) در ایران نبود اکنون نه ایرانی وجود داشت و نه اسلامی.
دستیار رئیس جمهور در امور اقلیت ها افزود : جهان به مهر و محبت امام رضا (ع) نیاز دارد و اگر ایرانیان به گروههای تندرو نمی پیوندند به دلیل عشق ومحبتی است که در دل ملت ایران نسبت به علی ابن موسی الرضا (ع) وجود دارد.
یونسی با تشریح بخشی از زندگی امام هشتم (ع) گفت : این امام همام با حرکت خود از مدینه به توس افزون بر حفظ و تثبیت جایگاه امامت با سیاسی کاری مامون نیز مقابله کرد .
وی با بیان اینکه حکومت و دولت ذاتا مقدس نیست و زمانی مقدس می شود که برای احقاق حق ، عدالت ، عزت اسلام و مسلمین باشد افزود : چون شرایط برای اجرای عدالت مناسب نبود بیشتر ائمه معصومین (ع) از پذیرش حکومت خودداری کردند .
دستیار رئیس جمهور در امور اقلیت ها گفت : تاکید پیامبر (ص) به جمع شدن امامت و ریاست سیاسی در اهل بیت خود بود اما این دو از هم جدا شد .
وی افزود : در زمان بنی امیه تلاش کردند که امامت را نیز از خانواده رسول اکرم جدا کنند اما سیدالشهدا (ع) با حرکت خود امامت را در اهل بیت (ع) تثبیت کرد .

انتقاد از شعار خلیج عربی
یونسی همچنین با اشاره به حوادث اخیر در استان آذربایجان شرقی گفت : جمعی خودفروخته و اغفال شده حرکت کثیف و خطرناکی به نام آذری ها در آذربایجان انجام دادند و شعار خلیج عربی سر دادند.
وی گفت : این افراد نه ایرانی هستند و نه آذری و آذری ها نباید اجازه دهند چنین اتفاقاتی روی دهد .
یکی از حضار خطاب به یونسی درباره این سخنانش گفت ؛ آقای یونسی این افراد که شعار خلیج عربی دادند صد نفر هم نبودند و نباید این مسئله را بزرگ کرد که یونسی در پاسخ گفت : نباید اجازه داد چنین افراد اغفال شده ای پیدا شوند حتی به تعداد محدود .
این مراسم را محسن رهامی و شورای سیاست گذاری آذری زبانان اصلاح طلب برگزار کردند .
در این مراسم چهره های اصلاح طلب از جمله شکوری راد عضو جبهه مشارکت ، جواد اطاعت عضو حزب اعتماد ملی و الیاس حضرتی نویسنده اصلاح طلب حضور داشتند .

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.