محیط زیست خبر داد:

هوای تبریز در وضعیت هشدار

معاون محیط زیست انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی با اشاره به آلودگی هوای تبریز در سه روز گذشته گفت امروز شاخص آلودگی هوای این کلانشهر به ۱۳۱ پی اس ای رسیده است که آلوده ترین روز هوای تبریز در این هفته محسوب میشود.

به گزارش تبریز بیدار ،معاون محیط زیست انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی با اشاره به آلودگی هوای تبریز در سه روز گذشته گفت امروز شاخص آلودگی هوای این کلانشهر به ۱۳۱ پی اس ای رسیده است که آلوده ترین روز هوای تبریز در این هفته محسوب میشود.


شاخص آلودگی هوا کمتر از ۱۰۰ پی. اس. آی سالم ، ۱۰۰ تا ۲۰۰ ناسالم ، ۲۰۰ تا ۳۰۰ وضع اضطرار و بیش از ۳۰۰ پی. اس. آی وضعیت بحرانی است.


عبدلی گفت تردد روزانه صدها هزار دستگاه وسایط نقلیه سبک و سنگین ، افت شدید دما و افزایش آلایندگی های گرمایی از یکسو و پایداری هوا در چند روز گذشته موجب تداوم آلودگی هوای تبریز شده است. 


معاون محیط زیست انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی از کهنسالان و بیماران قلبی و ریوی خواست از قرار گرفتن در محیطهای باز خودداری وبه شهروندان تبریزی نیزتوصیه کرد از آوردن وسایط نقلیه تک سرنشین به خیابانهای این شهر پرهیز کنند.


منبع: خبرگزاری صدا و سیما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.