با موضوع جواز قیام و تشکیل حکومت در عصر غیبت؛

مناظره روحانی جوان تبریزی با مدیر‌شبکه‌افراطی اهل بیت(ع)

مقدمات برگزاری مناظره میان روحانی تبریزی و مدیر شبکه لس آنجلسی اهل بیت(ع) فراهم شده و قرار است این مناظره در ۴ جلسه در روزهای ۲، ۱۲، ۱۴ و ۱۶ ربیع الاول با موضوع ” جواز و حرمت قیام قبل از ظهور، حکومت اسلامی و ولایت فقیه” برگزار شود.

سرویس سیاسی تبریزبیدار؛

کمتر از یک سال پیش، حجت الاسلام اصغر همایونی روحانی جوان تبریزی در یادداشتی با عنوان «نقدی بر تفکرات جریانات افراطی شیعی» به نقد و بررسی جریان موسوم به شیرازی ها  در قالب “افراطیون شیعه” پرداخت. وی در آن یادداشت با انتقاد شدید از جریان موسوم به “تشیع لندنی و لس آنجلسی” نوشت: «جریان افراطی شیعی، همانند آقای اللهیاری، بارها مراجع ایران رادراین مورد به مناظره دعوت کرده اند و بارها مدعی شده اند هیچ کدام یک از مراجع جوابی بر سوالات ما ندارند و فرار می کنند. اولا رسم مناظره براین است که مجتهد با مجتهد و طلبه با طلبه مناظره می کند. بنده هم در اینجا اعلام می کنم که آمادگی کامل دارم با این آقایان مناظره کنم به شرطی که مثل سابق گوشی را قطع نفرمایند. وان شاالله منتظر جوابشان می مانم تا ان شاالله رسواشود هرکی در او غش باشد.»


مخاطب سخنان وی بی شک حسن اللهیاری مدیر شبکه اهل بیت(ع) و یاسر الحبیب مدیر شبکه فدک بود که به صراحت دعوت به مناظره شدند. هل من مناظره شیخ اصغر همایونی از سوی تشیع لس آنجلسی مورد قبول واقع شد و حسن اللهیاری در ایمیلی که یکی از هواداران و حامیان وی به وی ارسال کرده بود، آمادگی خود را برای مناظره اعلام کرد. تبریزبیدار در میانه دی ماه سال ۹۳ با انتشار گزارشی با عنوان «آیا اللهیاری حاضر به مناظره با طلبه تبریزی می شود؟ » به تحلیل تبار جریان تشیع لس آنجلسی و گزینه های پیش رو در آن مناظره پرداخت.


در بخشی از گزارش فوق می خوانیم:«…پس از انتشار این یادداشت و همزمان با آغاز هفته وحدت یکی از خوانندگان تبریز بیدار با ارسال تصویری از مکاتبه خود با حسن اللهیاری به تحریریه این سایت، آمادگی وی را برای انجام مناظره اعلام کرد. وی که در این نامه اللهیاری را با لقب “آیت الله” و “استاد” مورد خطاب قرار داده تبریز بیدار را رسانه ای وابسته به حکومت ایران معرفی کرده و تلویحا اعتبار علمی و طلبه و روحانی بودن حجت الاسلام همایونی را زیر سوال برده است از اللهیاری خواسته که آمادگی خود را در برابر دعوت به مناظره حجت الاسلام همایونی اعلام کند و او نیز با “ابراز خوشحالی” از همایونی خواست تا در برنامه زنده با وی تماس بگیرد…»


حال پس از گذشت قریب یکسال، اخبار واصله به تحریریه تبریزبیدار حکایت از آن دارد که مقدمات مناظره فوق از هفته ها پیش میان حجت الاسلام اصغر همایونی و حسن اللهیاری فراهم شده و قرار است این مناظره در ۴ جلسه در روزهای ۲، ۱۲، ۱۴ و ۱۶ ربیع الاول با موضوع ” جواز و حرمت قیام قبل از ظهور، حکومت اسلامی و ولایت فقیه” برگزار شود.


اولین بخش این مناظره قرار است امشب بصورت زنده انجام پذیرد.تبریزبیدار اخبار تکمیلی این مناظره را در روزهای آتی منتشر خواهد کرد

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.