رییس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی:

۴ هزار خبر در مورد کاندیدهای احتمالی ارسال کرده ایم / آذربایجان شرقی، رتبه نخست امنیت در کشور

رییس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی با بیان این که مطلوب‌ترین گزینه، انتخاب مردم است، گفت: انتخابات اسفند با حماسه حضور حداکثری مردم بار دیگر اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را در معرض نمایش جهانیان قرار خواهد داد.

به گزارش تبریز بیدار، سعید شبستری در جلسه مشترک ستاد انتخابات استان و کمیته اطلاع‌رسانی و تبلیغات این ستاد، با بیان این که حضور حداکثری مردم در انتخابات، نشانه گردش قدرت و جمهوریت حاکم بر کشور است، عنوان کرد: این دوره از انتخابات، اولین انتخاباتی است که در دوره ریاست جمهوری دکتر روحانی، برگزار می شود لذا از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

 وی در همین راستا ادامه داد: خوشبختانه با تحولاتی که در طول دو سال گذشته و بعد از استقرار دولت تدبیر و امید انجام شده است، آرامش سیاسی، اقتصادی و اجتماعی به بطن جامعه بازگشته و تلاطم های گذشته در تمامی حوزه های سیاسی، اجتماعی و …خاتمه یافته است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با بیان این که مردم، نسبت به آینده نظام و کشور امیدوارتر شده اند ابراز کرد: هموطنان ایران اسلامی در ادامه خلق حماسه سیاسی سال ۹۲، حماسه سیاسی دیگر در سال جاری رقم خواهند زد.

شبستری تصریح کرد: بر اساس فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی، آرای مردم حق الناس است و مجریان انتخابات باید به هر طریق ممکن از این امانت، حفظ و حراست کنند.

وی ادامه داد: دولت تدبیر و امید در برگزاری انتخابات سال جاری، بی طرفی خود را حفظ و برای برگزاری انتخاباتی شفاف و سالم تلاش خواهد کرد چرا که معتقد هستیم باید منافع ملی را بر منافع فردی و جناحی ترجیح دهیم.

 وی با اشاره به حضور پررنگ مردم در صحنه های حساس سیاسی همانند تظاهرات میلیونی ۲۲ بهمن عنوان کرد: رسانه های معاند در تلاش هستند که حضور مردم ایران را در برهه های حساس سیاسی، کمرنگ جلوه دهند ولی حضور حداکثری مردم در انتخابات به دلیل این که میزان این حضور از روی آراء ماخوذه قابل شمارش است سیاست های رسانه های معاند را خنثی خواهد کرد.

 شبستری ادامه داد: مشارکت حداکثری مردم در انتخابات، نظام و کشور را تقویت خواهد کرد. تمامی دست اندرکاران اجرایی انتخابات با کمک خود مردم باید تلاش کنند که زمینه حضور تمامی اقشار را در انتخابات سال جاری فراهم کنند.

وی بر لزوم شناسایی و رفع موانعی که باعث دلسردی مردم برای حضور در انتخابات می شود تاکید و اظهار کرد: تمامی تحرکات کاندیداهای احتمالی مجلس شورای اسلامی، رصد می شود و تا کنون بیش از چهار هزار خبر از تحرکات سیاسی و رفتارهای انتخاباتی کاندیداهای احتمالی به مراجع مربوطه ارسال شده است.

شبستری افزود: بر مبنای آخرین اطلاعات دریافتی، ۳۲۰ نفر از چهره های شاخص استان برای حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری، نامزد احتمالی هستند.

رییس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی با اشاره به وظیفه خطیر کیمته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان گفت: کمیته اطلاع رسانی نهایت تلاش خود را برای ایجاد شور و نشاط انتخاباتی و بسترسازی برای حضور حداکثری مردم از طریق ظرفیت رسانه های دیداری و شنیداری، مطبوعات، خبرگزاری ها و .. به کار گیرد.

شبستری همچنین بر لزوم استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای ترغیب و تشویق مردم به حضور در انتخابات تاکید کرد.

 وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آغاز ثبت نام کاندیداهای مجلس خبرگان رهبری از ۲۶ و مجلس شورای اسلامی از ۲۸ آذر ماه تصریح کرد: در ۴۴ بخش و شهرستان با ۱۳ حوزه اصلی و هشت حوزه فرعی، انتخابات این دوره از مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری برگزار می شود که در نهایت ۱۹ نفر برای مجلس شورای اسلامی و پنج نفر برای مجلس خبرگان رهبری به عنوان نمایندگان آذربایجان شرقی انتخاب خواهند شد.

شبستری با بیان این که هیچ گونه مشکل امنیتی در استان نداریم ابراز کرد: ضریب امنیتی استان در طول چند سال گذشته جز رتبه های برتر کشوری بوده و در حال حاضر رتبه اول کشوری را در این حوزه داریم.

وی اظهار کرد: امیدواریم میزان مشارکت مردم در انتخابات سال جاری، مثال زدنی و در شان مردم آذربایجان شرقی باشد . تمامی افرادی که در چارچوب قانون و خطوط قرمز نظام، فعالیت می کنند فرزندان این سرزمین هستند و مطلوب ترین گزینه برای ما، انتخاب مردم خواهد بود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.