نجفی در دیدار علی پولاد خبر داد:

ایجاد مجتمع مختلط با پارکینگ ۲۰۰۰ تایی توسط سرمایه گذاران لاله پارک

آثار تاریخی و فرهنگی شهرمان تبریز همچون شهرهای دیگر باید در سطوح بین المللی به جهانیان معرفی شود بر این اساس کتاب شناسنامه تبریز می تواند ما در جهت معرفی آثار تاریخیمان یاری کند .

به گزارش تبریز بیدار، صادق نجفی در جلسه رونمایی از نسخه جدید کتاب شناسنامه تبریز و پیرامون با تاکید بر آمادگی شهرداری برای احیای ربع رشیدی به عنوان یکی از مهم ترین اقدامات برای حفظ این آثار  گفت: اگر مسئولیت این نهاد به ما داده شود می توانیم این مجموعه را به عنوان قدیمی ترین دانشگاه جهان معرفی کنیم و مجسمه هایی نیز برای نصب در این مجموعه ساخته شده است .


شهردار تبریز تاکید کرد: این درست نیست که ربع رشیدی با قدمتی ۷۰۰ ساله هنوز ارزش تاریخی اش را به عنوان قدیمی ترین دانشگاه ایران بازنیافته باشد و زمانی که از قدمت دانشگاه در شهر تبریزحرف زده می شود تنها به قدمت ۷۰ ساله دانشگاه تبریز اشاره شود .


شهردار تبریز همچنین در بخش دیگری از  سخنانش ضمن اعلام خبر انجام توافقات اولیه با سرمایه گذاران مجتمع “لاله پارک” برای ایجاد مجتمعی مختلط با پارکینگ ۲۰۰۰ تایی در شهر تبریز گفت: خوشبختانه اخیرا این توافقات  انجام شده و ان شا ا…. بعد از مذاکرات نهایی  شاهد آغاز پروژه سرمایه گذاری جدیدی در سطح شهر تبریز خواهیم بود که همچون پروژه گذشته به اشتغال و توسعه شهر کمک زیادی خواهد کرد .

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.