حمید شیرازی نوشت؛

ای کاش شیعیان نیجریه هم اهل پاریس بودند!

ای کاش اینها هم اهل پاریس بودند. یا اهل ترکیه بودند یا اهل هر جایی الا نارداران و نیجریه! نه، بهتر است بگویم اهل هر مسلکی بودند ولی خمینی چی و ضد آمریکا نبودند.

به گزارش تبریز بیدار، حمید شیرازی در زیتون نوشت:

شیعیان نیجریه زیر فشار های ناجوانمردانه و غیر انسانی خودفروخته ها پایمال و لگد مال می شوند. 

می گویم ای کاش اینها هم اهل پاریس بودند. یا اهل ترکیه بودند یا اهل هر جایی الا نارداران و نیجریه! نه، بهتر است بگویم اهل هر مسلکی بودند ولی خمینی چی و ضد آمریکا نبودند. شاید این گونه حرکتی و پیامی و ندایی از سوی مدعیان صلح و آرامش، دیده می شد.

کاری با مدعیان دروغین معلوم الحال غیر وطنی ندارم، عجبم از کسانیست که برای ترکیه و فرانسه ابراز تاسفشان تا نا کجا آباد سر می کشید. از مطبوعاتشان گرفته تا سایت و شبکه های اجتماعیشان را برای همدردی از کسانی که خود بازیگردان این صحنه هستند قلم می زدند. ولی برای شیعیان نارداران و نیجریه سکوت و خاموشی را سرلوحه خود کرده اند.

کسی که امروز در نیجریه خود و خانواده اش را وقف اسلام و تشیع و البته مسلک انقلاب اسلامی کرده در تنگنا قرار گرفته است. زکزاکی، کسی که سه پسرش را در راهپیمایی روز قدس ۲۰۱۴ در شهر زاریا قربانی اسلام کرد. کسی که فعالیت‌هایش، منجر به گرویدن شماری از بومیان نیجریه به مذهب اهل بیت شده است.

شیخ سیه چرده نیجریه ای که شیفته امام خمینی شد. بی بی سی در موردش این گونه گزارش می دهد: «هنگامی که با این رهبر دینی ملاقات کردیم او لباس های سنتی برتن داشت و به مانند یک دولتمرد باتجربه رفتار می کرد. او همانند ایران مخالف آمریکاست. شیخ می گوید که هم اکنون صدها هزار نفر هوادار دارد. او عکس رهبر انقلاب ایران آیت الله خامنه ای را در اتاقش گذاشته و به همراه هوادارانش همیشه با جدیت حوادث جاری در ایران را پیگیری می کند.»

حیف، حیف که امروز خمینی چی هایی که قربانی وحشیگری ها در بین سکوت مدعیان انسان دوستی می شوند، راه و مسلک امام روح الله را بهتر از ما مدعیان همراه بودن و در خط بودنش شناخته اند و درک کرده اند.

 جوانانی که امروز یاران خود را یک به یک در میدان دفاع از انسانیت در سوریه و عراق و لبنان و یمن از دست می دهند،نباید نسبت به مسئله ی نیجریه بی تفاوت باشند. 

ظاهرا ترس از گسترش پرشتاب شیعه در سرزمین سخت و خشن نیجریه و بیم آنکه ارتشی شکست ناپذیر از شیعیان خالص در قلب آفریقا شکل بگیرد، عقل از سر برخی سیاستمداران نیجریه ای و روسای آنها در آمریکا و اسراییل ربوده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.