تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : سیاسی , دوشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۵ ۱۰:۵۹:۵۶ شناسه خبر : ۱۰۵۵۷۲۵

کارشناس مسائل قفقاز و غرب آسیا مطرح کرد:

انفجارهای ترکیه پازلی در مسیر ساخت امنیت اسرائیل یهودی

‏آمریکا مایل است یک ‏اسرائیل جدید بین سه کشور مهم ترکیه، ‏ایران و ‏عراق ایجاد کند تا امنیت اسرائیل ‏یهودی تامین شود.

سرویس قفقاز  غرب آسیا تبریزبیدار؛ مسعود صدر محمدی


‏انفجارهای موجود  ‏ترکیه  تازه اول کار است. جبهه غرب تصمیم گرفته بار دیگر حاکمیت ترکیه را بر سر میز مذاکره برای احیای فرآیند صلح کردی برگرداند. در این بین قانون اساسی جدید هم بر اساس قهرمانی ای که دوباره عدالت و توسعه و  ‏اردوغان  از خود نشان خواهند داد تصویب خواهد شد و بر اساس آن به کردهای ترکیه هم  فدرالیزم  و یا خودمختاری  محدود داده خواهد شد. پس از آن هم ترکیه تجزیه خواهد شد. و پس از آن در پی تجزیه  ایران خواهند بود.

این انفجارها به عنوان اهرم فشار علیه دولت   ‏آنکارا  است. دولت آنکارا دچار دو حفره امنیتی شدید در بدنه سازمان امنیت و بدنه ستاد کل ارتش است. این حفره های امنیتی راه را برای فعالیت های سازمان یافته گروه های مختلف تروریستی باز کرده است. اگر دولت برسر میز مذاکرات با پ.ک.ک برنگردد خانه های تیمی سلفی هم فعال خواهند شد و موج جدیدی از ناامنی که این بار به شکل ترور میتواند باشد آغاز خواهد شد.

خون ریزی تنها چیزی است در آینده نزدیک ترکیه شاهد آن خواهیم بود!


در این بین مساله ای که پیش آمده این که پ.ک.ک هم از توبره خواهد خورد هم از آخور. چرا که تجزیه بخش کردی سوریه و پس از آن ترکیه به نفع هر دو قدرت است. کینه صلیبی ای که از باب عالی در دل دارند سخت تر از آن چیزی که به راحتی از بین برود.


 ‏آمریکا  مایل است یک ‏اسرائیل  جدید بین سه کشور مهم ترکیه،  ‏ایران  و ‏عراق  ایجاد کند تا امنیت اسرائیل  ‏یهودی  تامین شود.


 ‏روسیه  هم مایل است تا یک کشور حایل بین منطقه نفوذ ایران با   ‏اروپا  ایجاد کند تا در آینده خط لوله های ایران همگی تحت سیطره مسکو  باشد تا هر وقت که خواست گوش ایران را بکشد.


نظرات

IR

سلام جناب مسعود خان!همه انچه را که درباره تجزیه ورژیم نامشروع صهیونیستی ! گفتی قبول دارم . ولی چیزی که در سایت شما برای من کمی عجیبه .اینه که در شرایطی که بعضیها بنا به هر دلیلی در سوریه و دیگر نقاط با ما متحد شده اند و همکاریهایی دارند.شما دشمن اصلی و همشیگی یعنی امریکا را فراموش کردی و حتی یک کلمه هم درباره اش حرف نزدی.در عوض ناگهان یادت افتاده که ای دل غافل ما در طول تاریخ چه دشمنی داشتیم و تا حالا فراموش کرده بودیم و اون هم روسیه بوده! اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و اهلک اعدائهم اجمعین مشکوکی برادر .مشکوک!

محمد
IR

سلام-در پاسخ نظر دهنده قبلی بگویم که اینکه امریکا شیطان بزرگ است هرکسی در جهان میداند اما شیطان صفتی روسیه را چرا برخی طیفها در ایران می خواهند کتمان نمایند و...

بیری
IR

درسته خدا عالمه، ولی از نشانه ها میتوان پی برد. آن موقع که نقشه خاورمیانه جدید رو منتشر کردند، همه خندیدند ولی کم و بیش به این مورد میرسیم. تا حالا شاهد 2 اسرائیل در منطقه بودیم بیشتر هم خواهند شد. از نیل تا سند یادتون باشه. ملی گرایی و ... نمیتونه جلوش بگیره. فقط باید اسلام منشا وحدت باشه و قبول فرق های همه. حتما به ایران هم خواهد رسید. دیر و زود داره ولی سوخت و سوز نداره