تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : اقتصادی , یکشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۵ ۱۶:۴۲:۵۱ شناسه خبر : ۱۰۵۸۴۸۳

حراج اطلاعات بانکی ممنوع!؟(3)

اکبری: FATF، دروازه نفوذ اقتصادی است/با این توافق امنیت اقتصادی کشور زیر سؤال می‌رود

اکبری ،مسئول بررسی و تحلیل بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی گفت: مطمئناً این توافق دروازه‌ای برای نفوذ اقتصادی است و درنتیجه شریان‌های اقتصادی کشورمان بدین‌وسیله در اختیار آنان قرار می‌گیرد.

رحمان اکبری در گفت‌وگو با خبرنگار تبریزبیدار، با اشاره به امضای تفاهم‌نامه بانک مرکزی و کارگروه اقدام مالی (FATF) و رسیدن به نقطه‌نظر مشترک در تروریسم، اظهار داشت: کشورهای غربی گروه‌هایی حماس و حزب‌الله یمن را که در جبهه مقاومت اسلامی برای آزادی ملت‌ها از یوغ استکبار و رسیدن به آرمان‌ها مبارزه می‌کنند، تروریست می‌نامند.


وی افزود: کشورهای غربی تروریسم را به تروریست‌های خوب و بد تقسیم می‌کنند و هرکدام از گروه‌هایی که منافع استعمارگران را به خطر می‌اندازند، تروریسم بد و هرکدام از گروه‌هایی که همچون داعش در مسیر تقویت منافع آنان اقدام می‌کنند، تروریسم خوب می‌شوند.


شریان‌های اساسی اقتصادی کشور تحویل دشمنان می شود


مسئول بررسی و تحلیل بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی، با انتقاد از اینکه دولت به‌جای گفتگو با این کشورها بر سر رسیدن به تناقضات ساختاری برخورد آنها با مفهوم تروریسم، با سازمان بین‌المللی مبارزه با پول‌شویی توافق امضا می‌کند، تصریح کرد: مطمئناً این توافق دروازه‌ای برای نفوذ اقتصادی است، طرف غربی مدعی هستند سویفت برای ایران باز شده است منتها ما بیم آن داریم که شما از طریق این منابع مالی از نیروهای مقاومت در منطقه (به تعبیر آنان گروه‌های تروریستی) حمایت کنید.


وی ادامه داد: غربی‌ها مدعی هستند ما بر اساس این توافق، یک به یک فعالیت‌های بانکی و مالی شما را بررسی خواهیم کرد  و درنتیجه به مشکلات مالی و اقتصادی کشورمان دسترسی پیدا خواهند کرد و اقتصاد ما را کنترل خواهند کرد.


اکبری با تأکید بر اینکه مشروط کردن دسترسی ایران به بازارهای مالی به شرایط توافق فعلی مصداق بارز دبه کردن است، گفت: متأسفانه شواهد حاکی از آن است که دولت فعلی زیر بار این مسئله رفته است و این موضوع دقیقاً در حال اجرا است و این به معنای تحویل دادن اتاق عملیاتی اقتصاد ایران به دشمنان است.


وی افزود: آمریکا، انگلیس و اتحادیه اروپا در بیش از 37 سال گذشته اصلی‌ترین مسبب مشکلات اقتصادی کشور ما هستند و ما بر اساس این توافق شریان‌های اساسی اقتصادی کشورمان را بدان‌ها تحویل می‌دهیم و نشان می‌دهیم در کدام قسمت‌ها ضعف و قوت داریم.


امنیت اقتصادی کشور زیر سؤال می‌رود


مسئول بررسی و تحلیل بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی، با اشاره به اینکه استکبارستیزی شاخصه متمایز انقلاب اسلامی در میان جنبش‌های اسلامی است، خاطرنشان کرد: مردم مسلمان در کشورهای عراق، یمن، سوریه، لبنان و ... تشنه جمهوری اسلامی است و برای گرفتن این نقطه قوت استراتژیک از نظام اسلامی توسط غربی‌ها، لاجرم باید ایران را به‌نوعی عقب‌نشینی از حمایت از نیروهای مقاومت وادار کنند و این‌زمانی است که انقلاب اسلامی از نقطه اصیل خود منحرف‌شده است.


وی ادامه داد: یکی از دروازه‌های نفوذ در اقتصاد که ما از مردم مظلوم و مسلمان کشورهای منطقه حمایت کنیم، پرونده FATF است که امضاشده است که درنتیجه شریان‌های اقتصادی کشورمان بدین‌وسیله در اختیار آنان قرار می‌گیرد.


اکبری، سرنوشت این توافق را همانند ماجرای اخیر بوئینگ و ایرباس دبه کردن دانست و گفت: از یاد نبرده‌ایم که رئیس‌جمهور ما اخیراً به  ایتالیا رفت و در زیر یک مجسمه توافقاتی امضا کرد و تنها نتیجه آن توافق عکس یادگاری وی بود و  چیزی از آن توافقات عاید ما نشد.


وی افزود: با در اختیار قرار دادن این اطلاعات بانکی به این کشورها، امنیت اقتصادی کشور ما می‌تواند زیر سؤال برود و زندگی ده‌ها هزار نفر از مردم و کارکنان زیر سؤال برود، کاش دوستان دولت به این مسئله توجه کنند.