تبریزبیدار
دوشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۰۰:۳۴ شناسه خبر : ۱۰۵۸۵۰۳

آیت الله شبستری در تجمع مدافعان حریم خانواده:

بد حجابان آیا از آیات قرآن برای حجاب خبر ندارند؟ / تذکر لسانی وظیفه همگانی است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی خاظر نشان کرد: کسانی که از فرهنگ غربی تبعیت کرده و اصول پوشش اسلامی را رعایت نمی‌کنند، آیا از آیات قرآن در سوره نور و احزاب خبری ندارند؟ 7 آیه شریف قرآن به صورت صریح دستور به حفظ حجاب داده است.

به گزارش تبریز بیدار،  آیت الله محسن مجتهد شبستری که  در تجمع  کنندگان مدافعان حریم حجاب و عفاف در تبریز حاضر شده بود  با اشاره به  سبقه ترویج بی حجابی در جامعه اسلامی در یک سده  اخیر گفت:کشف حجاب در راس برنامه های اسلام ستیزی رضا خان و آتا تورک بود که راستای اجرای دیکته اربابان انگلیسی شان بوده است.  در سال ۱۳۱۴  در ایران هم به دنبال رسمی شدن  کشف حجاب از سوی دولت رضا خانی  مردم و علما در اقدامی اعتراضی در مسجد گوهر شاد مشهد  تجمع کردند  ولی  عوامل رضا خان قلدر  با وحشی گری تمام هزاران نفر را در خانه خدا به رگبار بستند و شهید کردند.وی افزود: برخورد خونین قیام مسجد گوهرشاد مشهد لکه ننگ حکومت پهلوی شد اما با پیروزی و طلوع فجر  انقلاب اسلامی، قمارخانه‌ها و مشروب فروشی‌ها برچیده شدند و زنان تحت فرهنگ اسلامی قرار گرفتند تا دوباره حجاب چادر در جامعه رواج یابد.


نماینده ولی فقیه با بیان اینکه دشمن در جنگ نرم به هجمه فرهنگی روی آورده است، عنوان کرد: بیگانگان به وسیله ابزار و وسایلی که در اختیار دارند مثل ماهواره و شبکه‌های اجتماعی به ترویج فرهنگ غربی، فساد و ابتذال پرداخته‌اند.


وی خاظر نشان کرد: کسانی که از فرهنگ غربی تبعیت کرده و اصول پوشش اسلامی را رعایت نمی‌کنند، آیا از آیات قرآن در سوره نور و احزاب خبری ندارند؟ 7   آیه شریف قرآن به صورت صریح  دستور به حفظ حجاب داده است.


امام جمعه تبریز با ابراز تاسف ازتغیر نوع پوشش در جامعه ، بیان داشت: امروز متاسفانه  در جامعه اسلامی پوشش‌های نامناسب مثل مانتوهای نامتعارف و تنگ شاهد هستیم . در صورتی که پوشش باید به گونه‌ای باشد که برجستگی های بدن پوشیده شود که در آیات قرآن به صورت روشن به آن تاکید شده است.


وی چادر را حجاب برتر دانست و اذعان داشت: من خواهش می‌کنم از خانم‌های محجبه که در دانشگاه‌ها، مکان‌های عمومی و جاهای دیگر به بی‌حجاب‌ها هشدار بدهند،  آقایان به خانم هایشان تذکر دهند تا حجابشان را رعایت نمایند.


عضو مجلس خبرگان رهبری خواستار توجه مسئولین ادارات به حجاب و پوشش کارمندان شد و اعلام کرد: در محیط های اداری دیگر تذکر لسانی کافی نیست اولیا و مسئولان ادارات باید بخشنامه کنند و محجبه‌ها را تشویق و بدحجاب‌ها را توبیخ کنند،  اگر یکبار حقوق و مزایای آنان را قطع کنند قطعا برای دیگران مایه عبرت خواهد بود.


وی تاکید کرد: ما در راه حجاب و اعتلای اسلام هزاران شهید و خون‌های زیادی داده‌ایم، تبریز بعد از قم مرکز دیانت بوده  و نباید تحت تاثیر ماهواره‌ها و بیگانگان قرار بگیرد، مردم،  تبریز را حفظ کنید و اجازه ندهید بدحجابی و ولنگاری در این شهر جولان بدهد.


آیت الله شبستری با اشاره به بیانات رهبری در خصوص اهمیت مسایل فرهنگی، متذکر شد: از مسئولین رده بالا انتظار داریم همان طور که به اقتصاد توجه دارند، به مسایل فرهنگی جامعه نیز عنایت داشته باشند، وقتی رهبر انقلاب می فرمایند  می بینم فرهنگ کشور رو به فساد اخلاقی است شب‌ها خوابم نمی برد مسئولین باید توجه بیشتری به این مسئله داشته باشند.


وی هشدار داد: اگر بی حجابی و بد حجابی رایج شود مفاسد اجتماعی افزونتر و بنیان خانواده ها سست خواهد شد بدحجابی منشا فساد است و برای برطرف شدن مفاسد اخلاقی و نگرانی رهبر، از مسئولین می‌خواهیم به رفع مفاسد اخلاقی و مسایل فرهنگی بیشتر توجه کنند.


عضو مجلس خبرگان با اشاره به اهمیت مسئله حجاب از دید شهدای انقلاب اظهار داشت: در وصیت نامه تمام شهدا به حفظ حجاب تاکید شده است، شهید به مادرش وصیت می کند که برای شهادت او گریه نکند، زمانی گریه کند که  مردان غیرت را فراموش کنند و زنان حیا را.


امام جمعه تبریز با سپاس از حضور پرشور مردم در تجمع مدافعان حریم خانواده، گفت: مردم تبریز امروز با این اجتماع با شکوه هشداری به آنان که حجاب را مورد توجه قرار نمی‌دهند و خود را در معرض تماشا و استفاده اجنبی قرار می‌دهند، دادند، این اجتماع هشداری برای آنان است که ولنگاری می کنند.


وی در پایان تاکید کرد : البته تذکر لسانی وظیفه همگانی است و نیروی انتظامی نیز وظیفه دارد طبق قانون برخورد کند.نظرات

سارا
IR

حرف حرف قرآن است که بدحجابان در آتش جهنم خواهند سوخت خود دانید ای مادرانی که فرزندانتان را به بدحجابی توصیه می کنید بترسید از خدا و غضب او... خداوند در سوره «نور» چنین می فرماید: «قُلْ لِلْمُؤْمِنِینَ یَغُضُّوا مِنْ أَبْصارِهِمْ وَ یَحْفَظُوا فُرُوجَهُمْ ذلِکَ أَزْکى‏ لَهُمْ إِنَّ اللَّهَ خَبِیرٌ بِما یَصْنَعُون* وَ قُلْ لِلْمُؤْمِناتِ یَغْضُضْنَ مِنْ أَبْصارِهِنَّ وَ یَحْفَظْنَ فُرُوجَهُنَّ وَ لا یُبْدِینَ زِینَتَهُنَّ إِلاَّ ما ظَهَرَ مِنْها وَ لْیَضْرِبْنَ بِخُمُرِهِنَّ عَلى‏ جُیُوبِهِنَّ وَ لا یُبْدِینَ زِینَتَهُنَّ إِلاَّ لِبُعُولَتِهِنَّ …[نور/31]؛ به مومنان بگو چشم‌هاى خود را (از نگاه به نامحرمان) فرو گیرند و فروج خود را حفظ کنند، این دستور، براى آن‌ها پاکیزه‏‌تر است، خداوند از آن‌چه انجام می‌دهید آگاه است. و به زنان با ایمان بگو چشم‌هاى خود را (از نگاه هوس‏‌آلود) فرو گیرند و دامان خویش را حفظ کنند و زینت خود را جز آن مقدار که ظاهر است آشکار نکند و (اطراف) روسری‌هاى خود را بر سینه خود افکنند (تا گردن و سینه با آن پوشانده شود) و زینت خود را آشکار نسازند.