تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , دوشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۵ ۱۴:۲۳:۱۲ شناسه خبر : ۱۰۵۸۵۰۷

گزارش تبریزبیدار از تجمع دفاع از حریم خانواده؛

این است تبریز 2016 / حجاب مرزی که نباید از آن عقب نشینی کرد

حضور پرشور و کم نظیر مردم تبریز در تجمع دفاع از حریم خانواده نشان داد که مردمان دیار غیرت، با فرهنگ وادادگی غربی مقابله خواهند کرد.

به گزارش تبریز بیدار، ارادت قلبی و محبت مردم منطقه آذربایجان خصوصا تبریز به اهل بیت رسول الله(ص)، مذهبی بودن و ریشه دار شدن دین در تبریز را سبب شده است. محبتی که در هیئات و دسته جات حسینی از قدیم الایام خود را نشان داده و از همین هیئات حرکت های عظیم سیاسی اجتماعی شکل گرفته است. معضل اجتماعی بد حجابی و بی حجابی امری است که نه برخورد چکشی و دافعانه بلکه نیاز به یک فرهنگ سازی مناسب دارد و در این بین بایستی در کنار اقدامات ایجابی برخی کارهای دیگر نیز انجام گیرد. در این بین مردم تبریز بار دیگر نشان دادند که در پای دفاع از حریم حجاب و عفاف تمام مسائل را به جان می خرند و نمی گذارند فرهنگ بدحجابی که خارج از این مرز و بوم هدایت می شود تبدیل به هنجاری در شهرشان گردد.


Image titleحضور پرشور و کم نظیر مردم تبریز در تجمع دفاع از حریم خانواده نشان داد که مردمان دیار غیرت، با فرهنگ وادادگی غربی مقابله خواهند کرد.


بانوان و دخترانی که در کنار اعضای خانواده خود با در دست پلاکاردها در هوای گرم نیمروزی تبریز لبیکی دیگر به اسلام و رهبر گفتند و خواستار توجه بیشتر مسئولین برای مقابله با نفوذ فرهنگی دشمن در جامعه شدند. 


Image titleدر این بین حاج مهدی خادم آذریان  و حاج علیرضا وثاقی نیز در گفتگویی نسبت به فرهنگ عفاف و حجاب در تبریز واکنش نشان دادند. حاج مهدی خادم آذریان گفت: در هفته حجاب و عفاف قرار داریم و حجاب جزو مسلمات دین ماست و بحثی در آن نداریم. 


وی افزود: متاسفانه در وضعیتی قرار داریم که حجاب اهمیت اصلی خود را از دست داده و برخی دانسته و ندانسته حجاب را در جامعه کمرنگ کرده اند.


مداح مشهور تبریز خاطر نشان کرد: من اول از خودم و سپس جامعه مداحان تبریز خواهش میکنم یک حرکت فراگیر در هیئات برای ترویج حجاب شروع کنیم.Image titleحاج مهدی خادم آذریان تصریح کرد: بد حجابان در اقلیت هستند و اکثریت جامعه ما را معتقدان و ملتزمان به حجاب تشکیل می دهند. 

حاج علیرضا وثاقی نیز در گفتگو با سیره تبریز اظهار داشت: در همه جای دنیا برای نشان دادن یک موضوع مهم سیاهی لشکر درست میکنند.

وی افزود: این تجمع بزرگ، یک سیاهی لشکر برای حجاب است.

 وثاقی در تبیین این نکته گفت: مرحوم پدرم(حاج اسماعیل وثاقی) می گفت هیچ وقت جلوی دستجات حسینی را نگیرید و من گفتم چرا؟ گفت: پسرم این دستجات سیاهی لشکر امام حسین هستند.


وی تصریح کرد: کمترین بهره این تجمع نشان دادن حجاب برتر به جامعه است. 


وثاقی افزود: البته باید همواره با زبان لین و نرم به ترویج حجاب بپردازیم. و طبیعتا با یک تجمع کار درست نخواهد شد و باید در کنار تجمعات کار عمیق فرهنگی صورت گیرد.


Image titleوی با اشاره به اینکه حرف درست و راه و روش درست را باید از علما یاد گرفت گفت: باید پای منبر علما نشست و حجاب برتر را از ایشان آموخت.


وی با انتقاد از کمکاری هیئات در بحث حجاب گفت: کی هیئات ما چادر شب احسان داده اند کی و کجا هیاتی 300 تا چادر به دانش آموزان فلان مدرسه هدیه داده است. وی افزود:ما هیاتی ها هم مقصریم و باید برای ترویج حجاب خیلی کارها انجام دهیم