تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , دوشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۵ ۱۴:۴۴:۲۰ شناسه خبر : ۱۰۵۸۵۰۹

عصر امروز

آیین بزرگداشت زنده یاد عباس کیارستمی درتبریز برگزار می شود

آیین بزرگداشت زنده یاد عباس کیارستمی، کارگردان مطرح سینمای ایران عصر امروز - دوشنبه در مجتمع سینما ناجی تبریز برگزار می شود.

به گزارش تبریز بیدار،  مراسم بزرگداشت زنده یاد عباس کیارستمی، در تبریز یک روز پس از تشییع پیکر این کارگردان متعهد، به همت و همکاری انجمن سینمای جوان تبریز، انجمن سینماگران آذربایجان شرقی و ماهنامه هویت از ساعت 17 عصر با حضور جمعی از اهالی فرهنگ و هنر و دوستداران فیلم و سینما برگزار می شود.


رئیس هئیت مدیره سینماگران آذربایجان شرقی در تشریح جزئیات این مراسم گفت: این مراسم به منظور گرامی داشت یاد و مقام هنری مرحوم عباس کیا رستمی، کارگردان بنام کشور برگزار می شود. در ابتدای مراسم فیلمی درباره زنده یاد کیارستمی از زبان خود مرحوم در رابطه با زندگی شخصی و دغدغه های  هنری خود پخش می شود و بعد از آن بنده به نیابت از انجمن سینما گران استان و عبدالرضا هشترودیلر، منتقد فیلم و کارشناس سینما در خصوص شخصیت هنری مرحوم کیارستمی سخنرانی خواهیم کرد.


علی اکبر افتخار با تأکید بر اینکه زنده یاد کیارستمی در 17 اسفند سال  84 به دعوت انجمن سینماگران استان برای حضور در مراسمی به تبریز آمده بود، یادآور شد: در مدت حضور این کارگردان در تبریز، تعدادی از فیلم های وی  برای علاقه مندان پخش شد و کیارستمی تحت عنوان کارگاهی به آموزش مباحث و اصول فیلمسازی به شرکت کنندگان پرداخت.


وی با اشاره به اینکه مراسم بزرگداشت مرحوم عباس کیارستمی با حضور اهالی ادب و هنر و اعضای انجمن سینمای استان برگزار می شود، گفت: شرکت کلیه علاقه مندان و عموم  مردم در این مراسم آزاد است.