هوای آذربایجان شرقی از فردا گرمتر می شود

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی استان آذربایجان شرقی گفت: با خروج سامانه بارشی از فردا دمای هوای استان هم افزایش می یابد.

به گزارش تبریز بیدار ، محمد اشجعی در گفت و گو با ایرنا با اعلام اینکه در ۲۴ ساعت گذشته بیشترین بارش از ایستگاه کلیبر به میزان ۱۹.۶ میلی متر گزارش شد، گفت: در زمان حاضر در برخی نقاط استان بارندگی به صورت باران و در برخی از شهرستان ها به صورت برف ادامه دارد.

وی با اعلام اینکه در ۲۴ ساعت گذشته کمینه دمای استان به میزان ۵ درجه سانتی گراد زیر صفر از ورزقان گزارش شده است، برای ۲۴ ساعت آینده کاهش بارندگی ها و افزایش تدریجی دما را پیش بینی کرد.
اشجعی دمای هوای تبریز را در زمان حاضر ۵ درجه سانتی گراد بالای صفر اعلام کرد و گفت: نسبت به مدت مشابه روز گذشته یک درجه کاهش یافته است.

آذربایجان‌شرقی منطقه ای سردسیر و کوهستانی است و از لحاظ تقسیم‌بندی‌های اقلیمی جزو مناطق نیمه‌خشک به حساب می‌آید. 

آب و هوای این استان به‌ طور کلی سرد و خشک است ولی به‌ علت تنوع توپوگرافیکی از اقلیم‌های متفاوتی برخوردار است. 

این استان همواره تحت تأثیر باد‌های سرد شمالی و سیبری و بادهای مرطوب دریای سیاه و مدیترانه و اقیانوس اطلس همچنین بادهای محلی متاثر از کوهستان‌های سبلان در شرق، سهند درغرب و جنوب غربی، رشته کوه‌های قره‌داغ درشمال، رشته کوه‌های تخت سلیمان و اربط در جنوب، ارتفاعات بزقوش در جنوب شرق و قوشاداغ در شمال‌شرق استان قرار دارد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.