استاندار آذربایجان شرقی:

کمبود برق یکی از موانع توسعه صنعتی در استان است / وزارت نیرو توافقاتمان با سرمایه گذار خارجی را بهم زد

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر فراهم شدن زیرساخت‌های تولید سه هزار مگاوات برق در استان، گفت: دستگاه‌های اجرایی استان در این خصوص آمادگی کامل دارند و انتظار داریم دستگاه‌های ملی نیز همکاری‌های لازم را انجام دهند.

به گزارش تبریز بیدار ، اسماعیل جبارزاده در دیدار مدیران شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی، با بیان این که کمبود برق یکی از موانع توسعه صنعتی در استان است، افزود: یکی از مهم‌ترین اولویت‌های ما در سه سال گذشته تامین انرژی مورد نیاز صنایع بوده و مقدمات این کار را فراهم کرده‌ایم.

وی با اشاره به جذب سرمایه‌گذار خارجی برای تولید ۳۲۰۰ مگاوات برق در استان، گفت: متاسفانه توافقات ما با این سرمایه‌گذار به بهانه‌های مختلف از سوی بدنه وزارت نیرو به هم خورده و تلاش‌های ما به نتیجه نرسیده است.

جبارزاده خاطرنشان کرد: برق برای صنایع ما نیاز حیاتی است و اگر نتوانیم تولید برق در استان را به میزان دو هزار مگاوات افزایش دهیم باید قید توسعه صنعت استان را بزنیم.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان این که بیشتر از همه استان‌ها برای افزایش تولید برق وقت گذاشته‌ایم، افزود: دستگاه‌های اجرایی استان با تمام توان آماده همکاری و فراهم کردن زیرساخت‌ها در این زمینه هستند و انتظار داریم که دستگاه‌های ملی نیز شرایط استان را درک کنند.

وی با تاکید مجدد بر این مطلب که توسعه صنعتی استان منوط به تامین برق است، افزود: مدیران استان هیچ مشکلی برای همکاری در این خصوص ندارند و هر آن‌چه برای پیشرفت کارها لازم است انجام می‌دهند.

جبارزاده ابراز امیدواری کرد با همکاری وزارت نیرو و دستگاه‌های مرکزی، عملیات اجرایی تولید سه هزار مگاوات برق در استان به زودی آغاز شده و نیروگاه‌های جدید برق در خدمت توسعه صنعتی استان قرار گیرند.

در این دیدار مدیرعامل و مدیران شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی هم گزارشی از روند اجرایی پروژه‌های ساخت دو نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی در هریس و جلفا با سرمایه‌گذاری این شرکت و دو نیروگاه یک‌هزار مگاواتی در صوفیان و بناب با سرمایه‌گذاری خارجی و همچنین برنامه‌های آتی این شرکت برای توسعه تولید برق ارایه کردند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.