مدیر حج و زیارت استان آذربایجان‌شرقی خبر داد:

ثبت‌نام ۱۹ هزار زائر آذربایجانی برای زیارت اربعین

مدیر حج و زیارت استان آذربایجان‌شرقی از ثبت‌نام ۱۸ هزار نفر برای زیارت اربعین تا به امروز از دو استان آذربایجان شرقی و غربی خبر داد.

به گزارش تبریز بیدار ، امیر روحی‌ملکی در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: تا به امروز ۱۸ هزار نفر از دو استان آذربایجان شرقی و غربی ثبت‌نام شده‌اند که برای ۹ هزار و ۳۱ نفر ویزا دریافت کرده‌اند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه کنسولگری عراق در تبریز زودتر از سال گذشته مستقر گشته است از این روند اخذ ویزا نیز سریع‌تر از سال گذشته بوده و در مدت ۷۲ ساعت تهیه می‌شود.


مدیر حج و زیارت استان آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه ویزای اربعین ۲۰ روزه است، گفت: بر اساس سخت‌گیری و نظارت‌های هرچه بیشتر و همچنین با توجه به دلخوری کشور عراق از ایران به دلیل ورود افراد بدون ویزا به این کشور، امسال هیچ فردی بدون ویزا نمی‌تواند وارد کشور عراق شود.

وی به اخذ ویزای انفرادی اشاره کرد و افزود: اگر فردی تمایل ندارد به صورت گروهی باشد و همراه با گروه وارد و خارج نشود می‌تواند با تهیه کپی رنگی از مانیفست خود به کنسولگری مراجعه کرده و با مهر و امضای آن، کپی برابر اصل کند و ویزای انفرادی دریافت کند.

روحی‌ملکی اختصاص مرز شلمچه برای اتباع خارجی را یادآور شد و افزود: همچنین مرز مهران بر اساس ابلاغیه کشور به ریاست استاندار آذربایجان شرقی به استان واگذار شده است و پیش‌بینی می‌شود امسال حداقل ۳۰ هزار زائر استان در روز اربعین شرکت کنند.

وی به پایان ثبت نام تا روز ۲۴ آبان ماه اشاره کرد و ادامه داد: تمام ثبت‌نام‌ها تا روز ۲۴ آبان بوده و بعد از آن برای هیچ کس ویزایی صادر نمی‌شود و همچنین تمام زائران امسال بیمه خواهند شد و ۱۱ چادر خدمت‌رسانی برای زائران زا نظر درمانی در مسیر نجف به کربلا برپا خواهند بود.

مدیر حج زیارت استان خاطرنشان کرد: طبق هماهنگی‌های صورت گرفته با کمیته سازمان‌دهی و اعزام به محلی مشخص در ترمینال یا سایر مکان‌ها برای اعزام انجام شود و نرخی را تصویب کنیم تا هیچ سوءاستفاده و مشکلی برای زوار انجام نگیرد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.