مدیرعامل آب و فاضلاب آذربایجان شرقی:

مصرف آب در آذربایجان شرقی ۳ درصد کاهش یافت

مدیرعامل آب و فاضلاب آذربایجان شرقی به اقدامات این سازمان برای اصلاح الگوی مصرف آب در استان اشاره کرد و گفت: ۳۲ هزار کیت کاهش دهنده مصرف در استان توزیع شد که با این حال موجب کاهش سه درصدی می‌شود.

به گزارش تبریز بیدار ، به نقل از تسنیم، علیرضا ایمانلو شامگاه چهارشنبه در دومین نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان (عاشورا) در مورد عملکرد این اداره کل در شش ماهه نخست سال اظهار داشت: تکمیل فاضلاب شهرستان بناب و اصلاح الگوی مصرف آب از جمله موارد سند تدبیر آب استان است.

وی افزود: فاز نخست تصفیه خانه بناب با ۹۲ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اتمام است که به صورت آزمایشی فعالیت می‌کند و همچنین امیدواریم فاز دوم این پروژه تا دهه فجر مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

ایمانلو در ادامه افزود: در رابطه با تصفیه‌خانه بناب ۲۰ کیلومتر عملیات صورت گرفته و همچنین ساختمان اداری این شهرستان نیز تا دهه فجر افتتاح می‌شود.

مدیرعامل آب و فاضلاب استان از اجرای طرح بی.او.تی در استان خبر داد و گفت: تصفیه خانه هشترود با اعتباری افزون بر ۷۲ میلیارد تومان اجرا می‌شود که تاکنون ۵۲ میلیارد تومان آورده مالی داشته است.

وی از آغاز طرح ساماندهی ائل‌گلی خبر داد و گفت: ائل‌گلی با مساحتی بالغ بر چهار هکتار به عنوان پارک نمونه آبی در کشور اتریش انتخاب شده است.

ایمانلو به اقدامات این سازمان برای اصلاح الگوی مصرف آب در استان اشاره کرد و گفت: ۳۲ هزار کیت کاهش دهنده مصرف در استان توزیع شد که با این حال موجب کاهش سه درصدی می‌شود.

وی همچنین از احداث دوم تصفیه خانه فاضلاب تبریز خبر داد و افزود: تاکنون ۱۷ شهر به شبکه فاضلاب وصل شده و همچنین برای احیای دریاچه ارومیه ۳۸۰ میلیارد تومان تسهیلات ارائه شده است.

مدیرعامل آب و فاضلاب از تحت پوشش بودن ۱۰۰ درصدی جمعیت استان به شبکه آب خبر داد و افزود: با ارائه پکیج کاهنده مصرف آب شاهد ۳۰ درصدی کاهش مصرف آب در استان می‌شویم.

ایمانلو از کاهش ۰.۷ درصدی پرت آب خبر داد و گفت: این استان پس از اصفهان در رتبه دوم کشوری گرفته است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.