مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری:

بزرگترین تهدید جامعه مربوط به فضای سایبری است

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری بزرگترین تهدید جامعه را مربوط به فضای سایبری دانست و گفت: اگر زیرساخت سایبری در کشور ایجاد نشود و تهدیدات سایبری را نشناسیم نمی توانیم پیشرفت کنیم.

به گزارش تبریز بیدار ، احمد جهانسری در همایش اقتصاد مقاومتی با موضوع پدافند غیرعامل با بیان این که هدف کلی پدافند حفظ داشته‌های انسانی شامل فیزیکی و سایبری است، اظهار داشت: اگر زیرساخت های پدافندی در جامعه فراهم باشد در برابر تهدیدات سخت و نرم آسیب نخواهیم دید.

وی افزود: تهدیدات معمولا در دوبخش طبیعی و غیرطبیعی بوده که در تهدیدات طبیعی مثل سیل و زلزله اگر دانش بشری رعایت و تئوری ها تبدیل به عمل شود قابل کنترل خواهد بود اما بحث اصلی مربوط به تهدیدات انسان ساز است که متغیر بوده و در کشور ما تهدید نظامی و گزینه های روی میز از جمله آنها است.

جهانسری اذعان داشت: در بخش پدافند غیر عامل اگر آمادگی کافی، انباشت، تولید و نمایش قدرت نداشته باشیم مطمئنا دچار خسران خواهیم شد.

وی همچنین به اصلاح قوانین وتغییر رویکردها تاکید و اضافه کرد: اگر نتوانیم در سیاست های کلان کشور از پشت خاکریز دلار خارج شویم دچار مشکل خواهیم بود اما اگر بتوانیم به ارز داخلی خود تکیه کنیم قطعا تهدیدات اقتصادی و سیاسی در جامعه به حداقل می رسد.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی بزرگترین تهدید جامعه را مربوط به فضای سایبری دانست و گفت: اگر زیرساخت سایبری در کشور ایجاد نشود و تهدیدات سایبری را نشناسیم نمی توانیم پیشرفت کنیم.

وی خاطرنشان ساخت: در سیستم فضای سایبری ما واردکننده هستیم و در این فضا مخاطرات بزرگی وجود دارد که اگر به این مخاطرات دقت و توجه داشته باشیم مصون خواهیم ماند و در غیر این صورت لطمات جبران ناپذیری متوجه ما خواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.