بررسی دیدار: گسترش فولاد ۰ – ۲ تراکتور سازی/ صعود شاگردان قلعه نویی به صدر جدول

تراکتورسازی مقابل همشهری خود به برتری رسید.

به گزارش تبریز بیدار ، تیم های گسترش فولاد تبریز و تراکتورسازی تبریز از ساعت ۱۴:۴۵ امروز در ورزشگاه اختصاصی بنیان دیزل به مصاف کیگدر رفته بودند که تراکتور سازی دو بر صفر به برتری رسید.

 ترکیب تراکتور سازی: محمدرضا اخباری، خالد شفیعی، سعید آقایی، هادی محمدی، محمد ایران پوریان، مهدی کیانی، محمد ابراهیمی، کرار جاسم،(دقیقه ۸۴- محمد مهدی زاده) سروش رفیعی، محمد نوری( دقیقه ۴۶- فرزاد حاتمی) و لوسیانو ادینیو (دقیقه ۷۹- شهرام گودرزی)

ترکیب گسترش فولاد : فرناندو دخسوس، مگنو باتیستا، مرتضی اسدی، محمدرضا خلعتبری (دقیقه ۵۱ – محمد امین درویشی)، داریوش شجاعیان (دقیقه ۴۸– یوسف سیدی)، سید محسن حسینی، علیرضا نقی زاده، لوسیانو پریرا، بابک حاتمی، مسعود ابراهیم زاده، رضا خالقی فر(دقیقه ۸۲- علیرضا ارجمندیان)

حدود ۵ هزار نفر از هواداران دو تیم در ورزشگاه حضور داشتند.

داور این دیدار به مهدی کیانی ( ۳۰ دقیقه)، خالد شفیعی (دقیقه ۷۰) و کرار جاسم (دقیقه ۸۰) از تیم تراکتور سازی و بابک حاتمی (دقیایق ۸۴ و ۹۰) از تیم گسترش فولاد کارت زرد نشان داد.

شرح بازی:
گسترش فولاد بازی را بهتر شروع کرد. شاگردان فراز کمالوند از دقایق ابتدایی برای رسیدن به دروازه حریف تلاش کردند و موفق شدند موقعیت هایی نیز روی دروازه حریف ایجاد کنند. با این وجود آنها نتوانستند از موقعیت های استفاده کنند. هرچه از زمان بازی گذشت، تراکتورسازی بهتر حملات گسترش فولاد را خنثی کرد. قرمز پوشان تبریزی که بیشتر چشم به ضدحملات داشتند، روی اشتباه داریوش شجاعیان از حربه خود استفاده کردند و گل برتری را در نیمه نخست به ثمر رساند. بعد از گل تراکتورسازی بازی تقریبا آرام دنبال شد و ظاهرا دو تیم منتظر پایان نیمه بودند تا شاید در نیمه دوم عملکرد بهتری داشته باشند.

نیمه دوم با شروع توفانی تراکتورسازی همراه بود. شاگردان قلعه نویی پس از اینکه یک موقعیت خوب را از دست دادند، در ثانیه های آغازین نیمه دوم به گل رسیدند و تا حدی نتیجه بازی را مشخص کردند. مصدومیت داریوش شجاعیان، تقریبا خط هافبک گسترش فولاد را از کار انداخت و آبی پوشان پس از تعویض خلعتبری هم عملا نتوانستند کار خاصی روی دروازه تراکتورسازی انجام دهند. از سوی دیگر تراکتوری ها نیز که با دوگل پیش بودند، عجله ای برای حمله کردن نداشتند و بیشتر چشم به ضدحملات دوخته بودند. آنها به خوبی بازی را کنترل کردند و گسترش فولاد نیز از حملات بی هدف خود نتوانست استفاده کند تا تراکتورسازی با برتری دو بر صفر بازی را به پایان برساند. با این نتیجه تراکتور موقتا به صدرجدول رده بندی صعود کرد و حالا باید منتظر بازی پرسپولیس و نفت آبادان باشد تا شرایطش در جدول به صورت قطعی مشخص شود.

 

شرح گل‌ها:
یک بر صفر(تراکتورسازی): در دقیقه ۴۰ مسابقه محمد ایرانپوریان از جناح راست نفوذ کرد و پس از زدن سر توپ و جا گذاشتن مدافع مستقیمش، ادینیو را در محوطه ۶ قدم صاحب توپ کرد که مهاجم برزیلی از زاویه ای تقریبا بسته، توپ را به جهت مخالف فرستاد و دروازه گسترش فولاد را گشود.

دو بر صفر تراکتورسازی(لوسیانو ادینیو): سروش رفیعی از روی نقطه کرنر توپ را روی دروازه ارسال کرد که ادینیو باضربه سری دیدنی گل دوم خود و تیمش را به ثمر رساند.

 

اتفاق ویژه:
تیم گسترش فولاد بازهم نتوانست در دربی تبریز طعم پیروزی را بچشد. گسترش فولاد که در ۶ مسابقه قبلی با تراکتورسازی ۳ تساوی و ۳ شکست را متحمل شده بود، امروز بار دیگر مغلوب تراکتور شد تا آمار ۴ شکست و ۳ تساوی را در کارنامه اش ثبت کند.

 

بهترین بازیکن زمین(لوسیانو ادینیو):
مهاجم برزیلی تراکتورسازی که به نظر می رسد از نظر جسمانی به شرایط خوبی دست پیدا کرده، با دو گلی که در این مسابقه به ثمر رساند، نقش زیادی در پیروزی تیمش ایفا کرد. ادینیو بار دیگر شم بالای گلزنی اش را در بازی با گسترش فولاد به نمایش گذاشت و خودش را ۵ گله کرد.

 

دقایق حساس:

 

دقیقه ۵: ضربه علیرضا نقی زاده با اختلاف اندکی از بالای دروازه تراکتورسازی به بیرون رفت.

دقیقه ۲۰: ضربه محکم و دقیق علیرضا نقی زاده از پشت محوطه جریمه تراکتورسازی را محمد رضا اخباری به خوبی در اختیار گرفت.

دقیقه ۲۷: رضا خالقی فر پشت محوطه جریمه صاحب توپ شد و پس از فریب مدافع مستقیمش با پای چپ به توپ ضربه زد که با اختلافی اندک از بالای دروازه راهی اوت شد.

دقیقه ۲۸: محمدرضا خلعتبری از جناح راست نفوذ کرد و با حرکتی زیبا خالقی فر را در موقعیت شوتزنی قرار داد که ضربه او به شکلی خطرناک از کنار دروازه اخباری به بیرون رفت.

دقیقه ۳۱: ارسال سعید آقایی از جناح چپ روی دروازه گسترش فولاد به یک موقعیت گل تبدیل شد و در حالی که توپ راه ورود به دروازه را سپری می کرد، فرناندو دخسوس در لحظه آخر روی توپ اثر گذاشت و آن را راهی کرنر کرد.

دقیقه ۶۰: ارسال محمد ایرانپوریان از جناح راست با ضربه سر خطرناک فرزاد حاتمی همراه شد که توپ با اختلافی اندک از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۶۱: سانتر ایرانپوریان به خوبی در محوطه جریمه گسترشی ها پایین آمد و موقعیت ایده آلی را برای حاتمی ساخت اما ضربه سر این بازیکن با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۶۶: ضربه سرکش و زیبای رضا خالقی فر از پشت محوطه جریمه تراکتور را اخبار درازکش دفع و راهی کرنر کرد.

دقیقه ۷۸: امین درویشی داخل محوطه جریمه تراکتورسازی صاحب موقعیتی خوب شد؛ او پس از عبور از اخباری ضربه اش را به سمت دروازه زد که خالد شفیعی از روی خط برگرداند. در ادامه علیرضا نقی زاده صاحب توپ شد و با پاسی عرضی موقعیت گلزنی را برای پریرا فراهم کرد که مهاجم برزیلی ضربه اش را آسمان کوبید.

 

حواشی:

امیر قلعه نویی، سرمربی تراکتور سازی به دلیل محرومیت از  جایگاه ویژه بازی را تماشا می کند.

پیش از شروع دیدار فراز کمالوند و نیمکت نشینان گسترش فولاد به سمت تراکتور سازان رفته و با آنها خوش و بش کردند.

هواداران تراکتور سازی در برخی از دقایق بازی تیم گسترش فولاد را نیز تشویق کردند.

محسن بنگر، بازیکن مصدوم تراکتور سازی با حضور در ورزشگاه بازی را از نزدیک تماشا می کند.

مهدی کیانی در دقیقه ۱۲ روی محمد رضا خلعتبری خطا کرده و باعث درگیری میان این دو بازیکن شد که داور دیدار به آنها تذکر داد.

 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.