معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز:

۸۵ درصد جمعیت آذربایجان‌شرقی دارای پرونده الکترونیک سلامت می‌شوند

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: تا پایان سال ۹۶، برای بیش از ۸۵ درصد جمعیت استان آذربایجان شرقی پرونده الکترونیک سلامت تشکیل می‌شود.

به گزارش تبریز بیدار ، جعفرصادق تبریزی در نهمین کنگره ملی مدیریت سلامت با بیان اینکه در حال حاضر ۱۵ برنامه تحولی، ۱۰ پروژه پشتیبان و سه هسته کلیدی در استان اجرا می‌شود، اظهار داشت: قبل از اینکه برنامه تحول اعلام شود بحث عدالت در حوزه سلامت و بهره‌مندی مردم از این خدمات موضوع بحث برانگیزی بود، محاسبه ما نشان داد که حاشیه شهرها جایی است که به لحاظ خدمات بهداشتی محروم تر از سایر نقاط است. در تقسیم بندی، مناطق حاشیه شهر را در اولویت برنامه‌های خود قرار دادیم.

وی خاطرنشان کرد: خدمات در حوزه بهداشت را از جایی که محروم‌تر از سایر بخش‌هاست آغاز کردیم، در بررسی ها مشخص شد حاشیه های شهر وضعیت مناسبی از جهت دریافت خدمات بهداشتی ندارند.

صادق‌تبریزی گفت: در سال‌جاری توانستیم کل استان را زیر پوشش خدمات ببریم، همچنین سامانه یکپارچه الکترونیک سلامت مستقر و اولین خانه سلامت زندانیان در محل زندان تبریز ایجاد شد.

وی از فعالیت مرکز جامع سلامت در تبریز خبر داد و افزود: در مجتمع های سلامت با استقرار نظام پرداخت مبتنی بر کیفیت خدمات گام اساسی در جهت ساماندهی پرداخت‌ها برداشته شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.