مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان آذربایجان شرقی:

تبریز میزبان هجدهمین دوره جشنواره کتاب کودک و نوجوان شد

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان آذربایجان شرقی گفت: برای اولین بار در کشور، کانون پرورش فکری استان آذربایجان شرقی و تبریز به عنوان میزبان هجدهمین دوره جشنواره کتاب کودک و نوجوان انتخاب شده است.

به گزارش تبریز بیدار ، هادی یوسف زاده، مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان، با اعلام این خبر گفت: علاوه بر اعطای میزبانی به استان آذربایجان شرقی و شهر تبریز، این رویداد مهم دربرگیرنده‌ اختتامیه‌ هجدهمین جشنواره کتاب کودک و نوجوان، همایش علمی و همچنین برنامه‌ دیدار پدیدآوردندگان با مخاطبان در قالب کاروان کتاب کودک و نوجوان خواهد بود.

وی افزود: این در حالی است که هفده دوره از برگزاری این رویداد ملی هیچ‌گاه به خارج از شهر تهران منتقل نشده بود و تبریز نخستین شهری است که پس از پایتخت، میزبانی این جشنواره را بر عهده می‌گیرد.

یوسف زاده اضافه نمود: بر این اساس ناشران، نویسندگان، شاعران، مترجمان و تصویرگران می‌توانند در هجدهمین جشنواره‌ کتاب کودک و نوجوان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شرکت کنند.

وی اظهار امیدواری کرد: این گردهمایی بتواند کودکان و نوجوانان استان را بیش از پیش به کتاب‌خوانی تشویق کند و خاطره‌هایی ماندگار برایشان رقم بزند.

مدیرعامل کانون پرورش فکری استان تصریح کرد: با توجه به اهمیت این رویداد، انتطار می‌رود از یک سو هماهنگی با معاون تولید و دبیران هر یک از برنامه‌ها و از سوی دیگر هماهنگی با دستگاه‌ها و نهادهای همراه و حامی مد نظر قرار گیرد.

یوسف زاده خاطر نشان کرد: مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور، طی حکمی مدیرعامل کانون پرورش فکری آذربایجان شرقی را به سمت دبیر اجرایی گردهم‌آیی پدید آورندگان کتاب کودک و نوجوان منصوب کرده است.

گفتنی است، همایش ادبیات کودک و نوجوان آذرماه سال جاری به میزبانی تبریز برگزار می شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.